המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

ויזה לארה"ב לבעלי דרכון אירופאי

ארצות הברית היא אחת המדינות הדינמיות ביותר מבחינת שינוי החוקים הקשורים למתן ויזה ואשרות כניסה לתחומיה. מדיניות חלוקת הויזות של ארה"ב משתנה מדי שנה: מכסת הויזות המותרת מתעדכנת בהתאם לשינויים דמוגרפיים, כלכליים וביטחוניים בתוך ארה"ב וכך גם ההגדרות מי רשאי לקבל ויזה, באילו תנאים ומאיזה סוג.

מאחר וארה"ב מתייחסת לאיחוד האירופי כשווה ערך לה מבחינה כלכלית (אם בודקים את ערך המטבע, היורו אף גבוה מהדולר), הנטיה היא לנקוט במדיניות חיובית, גמישה ומעודדת. במילים אחרות, בעלי דרכון אירופאי שמבקשים ויזה לארה"ב למטרות השונות, נתקלים בכמה שפחות תנאים מחמירים. אך מאחר וישנם בכל זאת שינויים אחת לזמן מה, ברוב המקרים לא מספיק לקרוא מידע כללי כדי לדעת מהן האפשרויות או ההטבות בהוצאת ויזה לארה"ב לבעלי דרכון אירופאי אלא רצוי לבדוק היטב שהמידע רלוונטי ותקף והחוקים לא השתנו, בינתיים.

ויזת תייר ועסקים לבעלי דרכון אירופאי

כמו כל דבר, גם מתן ויזה הוא שאלה של כסף. לאו דווקא כספו של מבקש הויזה אלא הכסף שמוזרם אל תוך ארה"ב. הן תיירים והן אנשי עסקים תורמים לא מעט לכלכלה של ארה"ב: תיירים לנים, אוכלים, עושים שופינג ומבלים בארה"ב ובעלי עסקים נדרשים להשקעה של כחמישים אלף דולר כדי לקבל את ויזת העסקים המיוחלת.

אך בעוד ויזת תייר מאפשרת שהייה לטווח קצר ואינה מובילה לרוב לביסוס של חיים בארה"ב, ויזת עסקים מיועדת לטווח ארוך יותר ומאפשרת, במידה והעסק מצליח, להתבסס ולהשתקע בארה"ב.

ויזה לארה"ב לבעלי דרכון אירופאי ניתן להוציא גם מתוקף עסקים זמניים, שליחות על ידי חברה, ייצוג של חברה או ארגון, השתתפות בכנס או אירוע חד פעמי ונסיבות רבות אחרות.

מי שמעוניין להגיע לארה"ב לצורך טיול או תיירות, ומחזיק בדרכון אירופאי, יהיה זכאי להיכנס לארה"ב לתקופה של 90 יום ללא צורך בויזה בהתאם לתכנית ה-VMP. לשם כך יש להירשם מראש אלקטרונית באתר משרד ההגירה האמריקאי. שהות שעולה על תקופה של שלושה חודשים מצריכה הוצאת ויזה בהליך הסטנדרטי. בעלי דרכונים אירופאיים שרוצים להגיע לצרכי עסקים או צרכים אחרים נדרשים למלא בקשה לויזה המתאימה.

ויזת עבודה לארה"ב

בעלי דרכון אירופאי שמעוניינים לעבוד בארה"ב זקוקים לויזת עבודה לכל דבר. הויזה מתאימה למי שמגיע לעבוד בארה"ב בשכר שמתקבל מחברה שרשומה כחברה אמריקאית. ישנם מספר סוגים של ויזות עבודה, ביניהן H2B שמיועדת לעבודה זמנית. ויזה מסוג זה ניתנת לכל מי שמוזמן על ידי חברה אמריקאית לעבוד עבורה, למשל בתקופת החגים, בענפים מיוחדים שמצריכים עזרה וכוח אדם ובתנאי שאכן ניתן להראות שעבודתו נדרשת ויש לו הכישורים המתאימים.

תנאי מתן ויזה זו משתנים מדי שנה במעט אך ככלל זוהי הויזה הרווחת ביותר לצורך עבודה בארה"ב לצעירים. מלבדה ישנן ויזות שמיועדות לצורך עבודה חד פעמית, עבודה בארה"ב ששכר משולם על ידי חברה לא אמריקאית, השתתפות בכנסים, ביקור עסקי זמני ואף ויזת סטודנט שמקנה מספר מוגבל של שעות עבודה מותרות – אך כל אלו הן אינן ויזות עבודה שמתאימות לעבודה של מספר חודשים שכוללת שכר שמשולם על ידי חברה אמריקאית.