המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

לימודים בספרד

מהם תנאי הקבלה למוסדות לימודים בספרד? מהן האוניברסיטאות המומלצות? האם יש הטבות לבעלי דרכון אירופאי הרוצים ללמוד בספרד? כאן כל התשובות לשאלות אלו ועוד! ספרד היא המדינה השלישית מבין המדינות המתויירות ביותר בעולם. מדובר במקום יוצא דופן ביופיו התרבותי וההיסטורי. ספרד מהווה את ביתה של אחת השפות החשובות ביותר בעולם הלא היא הספרדית. כמו כן היא גם ביתן של כמה מן האוניברסיטאות הטובות והעתיקות ביותר באירופה. העובדה שספרד שייכת לאיחוד האירופאי הופכת אותה ליעד אטרקטיבי במיוחד עבור מחזיקי דרכון אירופאי המעוניינים ללמוד באחת ממדינות האיחוד.

אוניברסיטאות בספרד

ההיסטוריה של האוניברסיטאות בספרד מתחילה כבר מהמאה ה-13. כבר בתקופה זו הוקמו האוניברסיטאות הראשונות והחלה להתפתח מערכת של השכלה אקדמאית במדינה. כיום המערכת של המוסדות אקדמאיים ללימודים גבוהים בספרד מורכבת מ-76 אוניברסיטאות ומכללות, ציבוריות ופרטיות. המוסדות הרבים מציעים הן לסטודנטים מספרד והן לסטודנטים מחו"ל היקף רחב ומגוון של תארים ראשונים ותארים מתקדמים.

האוניברסיטאות החשובות והגדולות של ספרד נמצאות ברובן בערים המרכזיות ובעיר הבירה מדריד. בדירוג האוניברסיטאות הטובות בספרד, ניתן למצוא את אוניברסיטת מדריד, אוניברסיטת ברצלונה, אוניברסיטת נווארה ואוניברסיטת דה ולנסיה.

בכל האוניברסיטאות הציבוריות ניתן למצוא מגוון תכניות לימודים בספרד בפקולטות השונות. מבין הפקולטות הפופולאריות ניתן למנות את פקולטת מדעי הבריאות והרפואה, מדעי הרוח, מדעי החברה, משפטים, כלכלה ומנהל עסקים ועוד פקולטות של תחומים רבים מעולם האומנויות והעיצוב. האוניברסיטאות הספרדיות תמיד גאות להציג את האחוזים הגבוהים של סטודנטים מחו"ל המגיעים ללמוד בספרד ממדינות אירופה השונות ואפילו מישראל.

לימודים בספרד ותנאי הקבלה

עבור מחזיקי דרכון אירופאי ועבור אלו שאינם בעלי דרכון, תנאי הקבלה של לימודים בספרד הינם מעט שונים. תנאי הקבלה הכלליים עבור כולם לאוניברסיטאות ומכללות בספרד, מותנים בדרך כלל בתעודת בגרות מלאה. כמו כן, המועמדים מתבקשים לעבור מבחני שפה באנגלית ובספרדית. ההבדל בין בעלי דרכון אירופאי וכאלה שאינם בעלי דרכון זה הוא שמחזיקי דרכון אירופאי יכולים ללמוד באופן חוקי ללא שום אשרות מיוחדות.

לעומת זאת מי שאינו מחזיק בדרכון זה יתבקש להוציא אשרת לימודים בספרד, כמו גם אשרת עבודה. מכאן שללא שתי אשרות אלו מי שאינו בעל דרכון אירופאי לא יכול להתקבל כתלמיד מן המניין אל מוסדות לימודים בספרד. חשוב לציין כי מכיוון שאין גוף ממשלתי-ציבורי המארגן את האוניברסיטאות ותנאי הקבלה שלהן יחדיו, יש לפנות בעת הרישום לכל אוניברסיטה או מכללה בנפרד ולברר מהם תנאי ההרשמה המדויקים והאם ישנן דרישות נוספות.

שכר לימוד בספרד

עבור סטודנטים בעלי דרכון אירופאי הסכומים לשנת לימודים בספרד במוסדות האקדמאיים הציבוריים נעים בין כ-500-1300 יורו. עבור סטודנטים ללא דרכון הסכומים יכולים להגיע גם לכ-3000 יורו ומעלה. במוסדות האקדמאיים הפרטיים, המחירים יכולים להגיע גם לסכומים הנעים בין 5000-12,000 יורו לשנת לימוד אקדמאית זאת ללא קשר לסוג הדרכון. כמובן שלתארים מתקדמים יותר המחירים הם גבוהים יותר ומשתנים בהתאם לאוניברסיטה או המכללה בה מעוניינים ללמוד.

כמובן שיש להתחשב כבר עכשיו בהוצאות הנלוות לשכר הלימוד הלא הן הוצאות המחייה השוטפות. יחסית למדינות אירופה, ספרד איננה מדינה בה יוקר המחייה גבוה מדי. המחייה השוטפת כוללת את הוצאות המגורים, האוכל וכמובן הנסיעות. בדרך כלל, הוצאות אלו ינועו בין 500-700 יורו בממוצע בחודש. אך יש לזכור כמובן שהסכומים תלויים במיקום הדירה, כמות הכסף שמוציאים על אוכל או על בילויים וכדומה.

רוצה להצטרף לסטודנטים הישראלים בספרד שנהנים מכל רגע? השאר פרטיך בטופס הנמצא מעלה וקבל ייעוץ והכוונה חינם בכל נושא לימודים בספרד!