המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

לימודים ברומניה

לימודים ברומניה ובמיוחד לימודי רפואה ברומניה הפכו למבוקשים. לכן ריכזנו עבורך מידע איכותי כמו רשימת אוניברסיטאות, תנאי קבלה, שכר ויתרונות לבעלי דרכון אירופאי. רומניה הממוקמת במרכז אירופה, היא מוקד משיכה גדול עבור צעירים ישראלים בפרט, וצעירים מכל העולם בכלל המעוניינים ללמוד בה לימודים אקדמאיים ברמה גבוהה ובמחירים סבירים יחסית בהשוואה לשאר מדינות אירופה. רומניה מציעה מגוון רחב של אוניברסיטאות ציבוריות ומכללות פרטיות ללימודים גבוהים. ניתן להתקבל לתארים ראשונים ואף תארים מתקדמים בטווח רחב של תחומים ביניהם אדריכלות, רפואה, וטרינריה, חקלאות, כלכלה, אומניות, מדעי המדינה, חינוך גופני, תיאטרון וקולנוע.

איפה ללמוד ברומניה?

רשימת האוניברסיטאות הקיימות ברומניה היא ארוכה ומשתייכים אליה למעלה מ-50 מוסדות להשכלה גבוהה. כל המוסדות מוכרים כמוסדות להשכלה גבוהה הן על ידי ממשלת רומניה והן על ידי אוניברסיטאות חשובות אחרות בעולם. האוניברסיטה הוותיקה ביותר ברומניה, היא אוניברסיטת יאשי (נקראת גם יאסי). האוניברסיטה ממוקמת בעיר יאשי וקיימת מאמצע המאה ה-19. כיום לומדים בה למעלה מ-38,000 תלמידים והיא נחשבת כאוניברסיטה ידועה ברמה בינלאומית, שהרי משתפת פעולה במחקרים עם למעלה מ-250 אוניברסיטאות אחרות בעולם. בעיר יאשי ישנן עוד חמש אוניברסיטאות גדולות.

אחריה, בגודלה ובחשיבותה, נמצאת אוניברסיטת בוקרשט, הממוקמת בעיר הבירה של רומניה, הלא היא בוקרשט. אוניברסיטה זו פועלה למעלה מ-140 שנה ונחשבת גם לאחת ממובילות החינוך הגבוה ברומניה. קיימות בה כ-18 פקולטות ביניהן הפקולטה למשפטים, מדעי החברה, והפקולטה הידועה שביניהם הלא היא הפקולטה לרפואה.

לימודים ברומניה – תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודים ברומניה לבעלי דרכון אירופאי, מעט שונים משל אלו ללא הדרכון האירופאי. עבור כולם, התנאי הוא תעודת בגרות מלאה אשר מוכרת על ידי משרד החינוך. תלמידים ללא דרכון אירופאי ידרשו, בהתאם לכל אוניברסיטה, לספק מסמכים שונים על מנת לקבל אשרת לימודים ברומניה וכן אשרת עבודה במדינה. ללא אשרה חוקית לשהייה וכן ללא אשרת לימודים ברומניה לא יוכלו אותם מועמדים להתקבל לתוכניות השונות באוניברסיטאות ובמוסדות הפרטיים להשכלה גבוהה.

שכר הלימוד

דמי הרישום ושכר הלימוד באוניברסיטאות הציבוריות ברומניה הם בין הזולים ביותר באירופה כולה. עבור תלמידים שאינם בעלי דרכון אירופאי, שכר הלימוד עומד על סכומים הנעים בין 2500-3500 יורו לשנת לימוד אקדמאית. כמובן שעבור תלמידים המחזיקים בדרכון אירופאי, העלות נמוכה ובהרבה. הסכומים ינועו בדרך כלל סביב 1500 יורו לשנה. כמובן שלגבי המוסדות הפרטיים המחירים משתנים. לכל מוסד מחירים שונים התלויים בתכנית הלימודים ובהיקפה. המחירים במוסדות הפרטיים יכולים להגיע גם לכ-5000 יורו לשנת לימודים ברומניה.

תנאי המחייה ברומניה גם הם בין הזולים באירופה, כך שכלל ההוצאות של לימודים ברומניה הן מהזולות ביותר באירופה. תנאי המחייה יהיו בדרך כלל בין 400-600 יורו בחודש. המחיר תלוי כמובן במיקום הדירה בה בוחרים לגור, שכר הדירה שלה ורמת ההוצאות על אוכל וקניות.

רוצה לקבל הצעות לימודים ברומניה? כל שעליך לעשות הוא להרשם בטופס מעלה!