המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

לימודים באיטליה

כאן תמצא מידע ענייני ביותר על לימודים באיטליה כגון מסלולים פופולאריים למעוניינים ללמוד באיטליה, פרטים על תנאי הקבלה, יתרונות בלימודים לבעלי דרכון אירופאי ועוד! רכישת השכלה גבוהה בחו"ל הופכת שכיחה בקרב ישראלים רבים. ביניהם גם ישראלים המחזיקים בדרכון אירופאי. לימודים באיטליה מהווים את אחת מהאפשרויות המועדפות בקרב המתלבטים. עצם היותה של איטליה יעד תיירותי נחשק אינה הסיבה היחידה לכך. הפופולאריות של איטליה בתחום הלימודים הגבוהים נובעת גם מהאפשרויות האקדמיות במוסדות הלימוד השונים, רמת הלימודים הגבוהה הנהוגה בקרב רבים מהם ועוד.

לימודים באיטליה אפשריים במגוון מסלולים ביניהם מסלול לתואר ראשון, מסלול לתואר שני, מסלול דוקטורט (תואר שלישי) ויותר. תנאי הקבלה למוסדות השונים הינם תלויי תכנית מבוקשת ומוסד לימודי. עניין נוסף שאינו נמנה עם דרישות הקבלה אך מחייב את המועמדים המגיעים ממדינות זרות, ביניהן גם ישראל, הוא יכולתם לממן את הלימודים ואת שהותם במקום. במקרה זה דווקא בעלי דרכון אירופאי יוצאים נשכרים.

לימודים באיטליה לבעלי דרכון אירופאי

בעלי אזרחות אירופאית ודרכון אירופאי, בין אם דרכון איטלקי ובין אם אחר, זכאים להטבות נרחבות בכל הקשור לרכישת השכלה. הטבות אלה באות לידי ביטוי בהנחות משמעותיות בלימודים, וויזות שהייה ומעבר בין מדינות האיחוד האירופאי ואף אישורי עבודה. משמעות הדבר היא שסטודנטים, המעוניינים בלימודים באיטליה, יכולים ללמוד במוסדות הלימוד במדינה ולשלם שכר לימוד נמוך יותר.

יותר מכך, יש באפשרותם לממן את לימודיהם באמצעות עבודה במקביל ללימודים. דבר זה אינו מובן מאליו מאחר ורוב הסטודנטים הזרים צריכים להגיע כשבידיהם שכר הלימוד ואפשרויות מימון שונות לתקופת המגורים במקום. זאת מאחר וקיימות מגבלות על פי חוק בכמות שעות העבודה המותרת להם כסטודנטים בעלי דרכון זר באיטליה.

לימודים בחו"ל באיטליה – יתרונות

לימודים בחו"ל, באירופה וספציפית באיטליה כרוכים ביתרונות רבים. ראשית, דרישות הקבלה בארץ למסלולי לימוד מסוימים נקבעות לעיתים על סמך הביקוש של המועמדים. כך לימוד מקצועות מסוימים הופך לכמעט בלתי מושג בעקבות דרישות קבלה הקרובות לבלתי אפשריות. דוגמא לכך ניתן למצוא במסלולים ללימודי פסיכולוגיה, וטרינריה, אדריכלות ואחרים. לימודים באיטליה נותנים למועמדים רבים הזדמנות שווה ואף משווים להם יתרון על פני מועמדים שלמדו במוסדות בארץ.

שנית, לא סתם נמצאת איטליה בראש הרשימה של היעדים המתויירים ביותר באירופה. המקומות, השפה, התרבות, ההיסטוריה וכל מה שמציע המקום הופכים את הלימודים באיטליה לחוויה בלתי נשכחת. במהלך הלימודים יכולים הסטודנטים לספוג את האווירה במקום, להתרשם מן המנהגים ומן המקומיים וליהנות משפע האטרקציות הקיימות.

כאמור, בעלי דרכון אירופאי יכולים להרשות לעצמם ללמוד באיטליה באמצעות הזכויות הניתנות להם מתוקף היותם אזרחים אירופאים. זכויות אלו ניתנות להם בין אם באיטליה ובין אם בשאר מדינות האיחוד האירופאי, כאשר הם מחזיקים בדרכון אירופאי של אחת מהמדינות המשתייכות לאיחוד.

יתרון נוסף קשור למיצובם של מסיימי תואר לימודים באיטליה בין שורה של בוגרים שלמדו במוסדות מכובדים ובעלי שם, ביחס לבוגרי מוסדות בארץ. דיפלומה ממוסדות אלו מאפשרת להם יתרון מול מועמדים אחרים בהשגת משרות ותפקידים נחשקים בתחום העיסוק וההכשרה שלהם. אופציה אחרת היא ביתרונם מול מועמדים לתארים מתקדמים בארץ או בחו"ל. כך לדוגמא בעלי דרכון אירופאי שסיימו לימודים באיטליה בתחום האדריכלות, יוכלו ביתר קלות להשתלב במקום עבודה או מוסד לימודי מבוקש בארץ או בחו"ל.

שוקלים ברצינות את כל נושא לימודים באיטליה? תנו לנו לסייע לכם! כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את הפרטים בטופס הנ"ל. בהצלחה!