המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

לימודים בהונגריה

רוצה להצטרף לישראלים שבחרו לימודים בהונגריה וחסר לך מידע? פה תוכל לקבל מושג על דרישות אוניברסיטה בהונגריה, גובה שכר הלימוד וההטבות לבעלי דרכון אירופאי! המדינה ממוקמת במרכז יבשת אירופה ומונה כעשרה מיליון נפשות. הונגריה היא חברה באיחוד האירופאי. עיר בירתה היא בודפשט. השפה הרשמית היא הונגרית, אך תושבים רבים דוברים גם את השפה האנגלית. בהונגריה קהילה יהודית בין הגדולות באירופה. הונגריה רצופה בנופים מרהיבים, יעדים תיירותיים אטרקטיביים, תרבות וחיי לילה מרתקים. כיום משמשת הונגריה גם כיעד מבוקש במיוחד עבור צעירים ישראלים שרוצים ללמוד בחו"ל.

אוניברסיטאות בהונגריה

התחומים בהם ניתן ללמוד לימודים בהונגריה במוסדות האקדמיים הם רבים ומגוונים. החל מרפואה, פסיכולוגיה, רוקחות, סיעוד, רפואת שיניים, פיזיותרפיה, אדריכלות, כלכלה מנהל עסקים, תקשורת וכלה במספר מקצועות טכנולוגיים. בהונגריה נמצאות מספר אוניברסיטאות ברמה גבוהה. ניתן לחלק את המיקום הגיאוגרפי של האוניברסיטאות לשלוש ערים מרכזיות: בודפשט, סגד ופץ.

בין האוניברסיטאות נמצאות אוניברסיטת סגד. האוניברסיטה ממוקמת בעיר סגד שנמצאת בדרום הונגריה. סגד הנחשבת לאוניברסיטה הטובה ביותר בהונגריה על פי דירוג אקדמאי של אוניברסיטאות בעולם. אחריה בגודלה ובמקום שני בדירוג, נמצאת אוניברסיטת בודפשט הממוקמת בעיר בודפשט. מדובר באוניברסיטה בעלת שמונה פקולטות שונות ולמעלה מ-30 אלף סטודנטים לומדים בה. בבודפשט קיימת אוניברסיטה נוספת הנקראת סנט אישטבן. באוניברסיטה זו ניתן לרכוש תואר דוקטור בווטרינריה.

כמו כן קיימת בהונגריה אוניברסיטת דברצן, בעלת הקמפוס הגדול ביותר ללימודי רפואה במרכז אירופה. באוניברסיטת דברצן לומדים בכל שנה למעלה מ-400 ישראלים במסלולי הרפואה השונים. היא נחשבת ליעד נחשק עבור הסטודנטים הישראלים שמעוניינים ללמוד רפואה ולא התקבלו בארץ מסיבות שונות.

תנאי קבלה

האוניברסיטאות הנ"ל נחשבות לאיכותיות ביותר עם תנאי קבלה גבוהים ובחלקם אף מחמירים. תנאי הקבלה אל לימודים בהונגריה משתנים כמובן בהתאם לתחום אותו מעוניינים ללמוד. הקבלה למוסדות השונים מותנת בתעודת בגרות מלאה ומבחני כניסה בעל פה ובכתב. כל המוסדות דורשים רמה גבוהה של אנגלית וכמובן שמי שדובר את השפה ההונגרית יש לו יתרון רב על פני מועמדים אחרים.

לימודים בהונגריה – שכר לימוד

יחסית למדינות אירופה השונות המחייה בהונגריה לא יקרה במיוחד. עבור בעלי דרכון אירופאי, מסלולי לימודים בהונגריה בחלקם אף מסובסדים וניתנות הטבות וזכויות הניתנות לכל בעלי דרכון אירופאי. בעבור סטודנטים שאינם מחזיקי דרכון אירופאי, הם ידרשו להוציא וויזת לימודים בהונגריה מיוחדת וכן, ויזת עבודה.

לימודים בהונגריה עבור ישראלים שלא מחזיקים בדרכון אירופאי, עלולים להגיע לסכומים גבוהים במיוחד. מדובר בסכומים הכוללים דמי הרשמה, שכן עבורם לא מקבלים החזר כספי. כמו כן, שכר הלימוד השנתי יכול להגיע ל-12,000 יורו ומעלה לשנת לימוד. מלבד זאת יש לקחת בחשבון את עלות המחייה השוטפת. הוצאות על מחייה בחודש ינועו בדרך כלל בין 800-1000 יורו בחודש. כמובן ההוצאות תלויות בכמויות האוכל ובמיקום הדירה בו תבחרו.

מומלץ לבדוק את כל תנאי הקבלה בטרם ההרשמה ללימודים בהונגריה. כדאי ביותר גם לנסות להשיג חוות דעת של מכרים שלומדים שם או מכרים של חברים. לכל האוניברסיטאות אתרי אינטרנט שמעניקים את כל המידע הנחוץ ללימודים וגם לדברים שמסביב כמו תנאי מחייה ועלויות נלוות נוספות ולכן מוטב לבקר באתרי אינטרנט אלו.

לימודים בהונגריה עשויים לעניין אתכם? מלאו את הטופס הנ"ל וקבלו יותר פרטים ומידע מקיף בנושא!