המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

לימודים בהולנד

שוקל לימודים בהולנד ומחפש ייעוץ והכוונה? הגעת למקום הנכון! לפניך אינפורמציה על אוניברסיטאות בהולנד, שכר הלימוד ויתרונות למחזיקים דרכון אירופאי. ממוקמת בצפון מערב אירופה ואמסטרדם היא עיר בירתה הרשמית. זאת למרות שרוב מוסדותיה הרשמיים והשגרירויות, ממוקמים בעיר האג בה ממוקם גם בין הדין הבינלאומי לצדק. השפה הרשמית המדוברת בהולנד היא ההולנדית אך רוב ההולנדים דוברי השפה האנגלית ברמה גבוהה ביותר. בהולנד למעלה מ-16 מיליון תושבים והיא מהווה עיר הולדתם של אנשי תרבות, פילוסופיים ואמנים מהגדולים בעולם. כמו כן, היא מהמדינות המייסדות של האיחוד האירופאי.

מוסדות לימודים בהולנד

כיום, הולנד נחשבת ליעד נחשק עבור ישראלים צעירים רבים המעוניינים ללמוד בחו"ל את הלימודים האקדמאיים שלהם. הן לתארים ראשונים והן לתארים מתקדמים יותר. בהולנד, כמעט כמו בכל מדינה אחרת בעולם, האוניברסיטאות נקראות על שם העיר בה הן ממוקמות. בהולנד יש שלוש אוניברסיטאות גדולות של לימודים בהולנד והן: אוניברסיטת אמסטרדם, אוניברסיטת אוטרכט ואוניברסיטת ליידן. האוניברסיטאות בהולנד הם בין הוותיקים בעולם וממוקמים במבנים ארכיטקטוניים מדהימים בני עשרות או מאות שנים.

אוניברסיטאות בהולנד

אוניברסיטת ליידן היא האוניברסיטה העתיקה ביותר בהולנד וכאמור, ממוקמת בעיר ליידן. אוניברסיטה זו הוקמה במאה ה-16 והיא בעלת שבע פקולטות שונות: מדעי הרוח, מדעי החברה וההתנהגות, משפטים, ארכיאולוגיה, רפואה, מדעים מדויקים ומדעי הטבע. יש לציין כי באוניברסיטה לומדים למעלה מ-18 אלף תלמידים.

אוניברסיטת אמסטרדם היא אוניברסיטה גדולה ביותר בהולנד עצמה, ונחשבת גם לאחת האוניברסיטאות החשובות באירופה כולה. היא כוללת כשבע פקולטות שונות המציעות מסלולי לימודים בהולנד שהם מגוונים ומיועדים ללימודי תארים ראשונים ומתקדמים. לומדים בה למעלה מ- 25 אלף סטודנטים. האוניברסיטה למעשה מציעה לימודים כמעט בכל התחומי האקדמאיים – מדעי הרוח, מדעי החברה, משפטים, רפואה כללית ורפואת שיניים וכלכלה.

אוניברסיטת אוטרכט הוקמה במאה ה-17 והיא בין העתיקות באירופה ונחשבת לגדולה וחשובה בהולנד. חשוב לדעת כי היא מדורגת במקום הראשון כאוניברסיטה הטובה ביותר בהולנד, בדירוג המוסדות האקדמאיים העולמי. גם באוניברסיטה זו כמו באוניברסיטת אמסטרדם, ישנן כשבע פקולטות שונות בתחומים הבאים: מדעי הרוח, מדעי החברה ומדעי ההתנהגות, הפקולטה למשפטים וכלכלה, הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה למדעים, ושתי פקולטות נוספות, האחת לרפואה כללית והשנייה לווטרינריה. תנאי הקבלה הראשוניים לאוניברסיטה הם תעודת בגרות מלאה ומבחני קבלה באנגלית.

לימודים בהולנד למעשה מאפשרים לימודים לכל מי שרוצה ללמוד בה, אך בכדי להמשיך לשנה השנייה והלאה יש לשמור על ממוצע ציונים מסוים אשר מוגדר מראש. כמובן שישנם מוסדות נוספים של לימודים בהולנד, ביניהם גם מכללות וגם אוניברסיטאות. אך הם לא משתווים בגודלם לשלושת האוניברסיטאות הללו.

כמה עולה ללמוד בהולנד?

בכל המוסדות האקדמאיים בהולנד ישנו סבסוד של שכר הלימודים עבור תושבי האיחוד האירופאי או מחזיקי דרכון אירופאי של מדינות השייכות לאיחוד. שכר הלימוד לתואר ראשון, עבור מחזיקי דרכון אירופאי, נע בסביבות 1500 יורו בשנה. לעומת זאת, עבור אלו שאין להם דרכון אירופאי, מחיר לימודים בהולנד מתייקר משמעותית ועלול להגיע גם ל-6000 יורו לשנה.

באופן כללי, המחייה בהולנד יקרה יותר מאשר בישראל ועלולה להגיע גם ל-1000 יורו ומעלה, לא כולל את שכר הלימוד. רצוי לבדוק ולעשות השוואת מחירים בטרם מגיעים להולנד על מנת לאמוד את יוקר המחייה ולתכנן את ההוצאות על מחייה ולימודים יחד בהתאם.

מתלבטים לגבי לימודים בהולנד? השאירו פרטים בטופס הנמצא מעלה ונסייע לכם להגיע להחלטה מושכלת!