המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

לימודים בגרמניה

לימודים בגרמניה בערים מרכזיות דוגמת ברלין עשויים להיות מהנים במיוחד לכל המחזיקים דרכון אירופאי. רוצים לדעת עוד? לפניכם מידע חיוני אודות לימודים בחו"ל בגרמניה! לימודים גבוהים באירופה הופכים פופולאריים בשנים האחרונות. אחת מהארצות האירופאיות המבוקשות ביותר ללימודים בחו"ל היא גרמניה. גרמניה נחשבת למדינה מפותחת מאד בתחומים רבים ונחשבת לאחד המדינות המובילות בכלכלה העולמית. בנוסף, הינה מדינה בעלת תרבות ענפה והיסטוריה ארוכה ומרתקת. משום כך הופכים לימודים בגרמניה למעניינים ופוטנציאלים אף עוד יותר.

הלימודים בגרמניה אפשריים הן לבעלי דרכון אירופאי והן לבעלי דרכון זר. כל מוסד לימודי מציע למועמדים השונים לנסות ולהתקבל לתוכניות הלימודים השונות. הקבלה מותנית בדרישות ותנאים שונים המשתנים הן בין המוסדות והן בין תכניות ומסלולי הלימודים המגוונים. בין מסלולי הלימוד השונים ניתן למצוא לימודי תואר ראשון, לימודי תואר שני, לימודי תואר שלישי (דוקטורט) וכן למתמידים – לימודים לפוסט דוקטורט.

לימודים בגרמניה לבעלי אזרחות אירופאית

הטבות והנחות בתחום הלימודים מהוות חלק בלתי נפרד מזכויות האזרחים האירופאים, המחזיקים בדרכון אירופאי. אותן זכויות ניתנות למימוש בגבולות המדינה בה הם אזרחים וכן ברוב המדינות המשתייכות לאיחוד האירופאי. מכך משתמע שבעל דרכון אירופאי – גרמני יכול לקבל הטבות שונות הן בעת לימודיו במוסדות שונים להשכלה גבוהה בגרמניה והן מחוצה לה. באותה מידה יכולים גם בעלי אזרחויות אירופאיות אחרות לממש זכויות אלו במדינותיהם או בגרמניה.

יתרונות נוספים להם זכאים בעלי דרכון אירופאי הן וויזות שהייה ומעבר, כמו גם וויזות עבודה. אשרות אלו הופכות שימושיות ביותר לסטודנטים. אשרת העבודה הינה משמעותית ביותר בבואם של הסטודנטים לממן את הלימודים ו/או את מגוריהם באזור המוסד הלימודי.

אוניברסיטאות בגרמניה

מאחר ומבחר התוכניות והמסלולים של לימודים בגרמניה הוא רחב ישנן מספר דרכים להחליט היכן ללמוד ובאיזו תכנית. מועמדים רבים מגישים את מועמדותם למספר מוסדות אקדמיים או תכניות שונות על מנת להשאיר להם מספר אופציות פתוחות בעת הקבלה. בנוסף, חלק ממוסדות הלימוד והתכניות נחשבים יוקרתיים ומבוקשים ועל כן הקבלה אליהם קשה ונעשית מתוך כמות רבה של מועמדים. דבר זה מוריד את סיכוייו של כל מועמד ולכן מומלץ לנסות ולהירשם לכמה מקומות במקביל.

לרוב, ככל שהתואר מתקדם יותר (כלומר תואר שני, תואר שלישי וכן הלאה) כך מצטמצמת מאליה רשימת המוסדות האפשריים של לימודים בגרמניה, המציעים תכניות מתאימות. דבר זה יכול לעזור במיקוד הבחירה. שיקול אפשרי נוסף הוא מוניטין המוסד הלימודי, חיבורו לשוק העבודה, לארגונים וחברות שונות וליכולתו בפועל לעזור בקידום הקריירה או המשך המסלול האקדמי הנחשק.

מאחר וישנם לא מעט ישראלים שלמדו או לומדים באירופה כעת, ניתן לנסות ולברר, על סמך ניסיונם והמידע הזמין באתר, על מסלולי לימוד ותוכניות מומלצות (בהתאם לתחומי העניין האישיים). בין התחומים של לימודים בגרמניה, השכיחים בקרב ישראלים ובעלי דרכון אירופאי, נמנים לימודי מנהל עסקים, לימודי אדריכלות, לימודי אומנות, לימודי רפואה ווטרינריה ותחומי לימוד נוספים.

יתרונות

לימודים בגרמניה הינם בעלי יתרונות רבים. בין יתרונות אלו נמצאת חווית לימודים יוצאת דופן. לימודים במקום זר, היכרות עם השפה הגרמנית, התרבות הגרמנית וכל מה שיש למקום להציע, הופכת את תקופת הלימודים למרתקת ומהנה. מעבר לכך, שמם של מוסדות רבים ללימודים בגרמניה הולך לפניהם ויכול לפתוח לבוגריהם חלון הזדמנויות מקצועי או אקדמי.

אם לימודים בגרמניה נראים לכם כאופציה טובה, מוטב שתמלאו את הפרטים בטופס הנ"ל על מנת שנוכל לחזור אליכם ולספק פרטים חיוניים שיסייעו לכם רבות בדרך להחלטה הסופית!