המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

לימודים באנגליה

לימודי תואר באנגליה מעניינים אותך? כאן תקבל ייעוץ חינמי והסברים מפורטים על לימודים באנגליה הכוללים גם התייחסות להטבות שמקבלים בעלי דרכון אירופאי! אנגליה היא חלק מהממלכה המאוחדת (UK) של בריטניה. יחד עמה משתייכות ל-UK גם ווילס, סקוטלנד וצפון אירלנד. כידוע, אנגליה נמנית עם המדינות החברות באיחוד האירופאי. עובדה זו נוגעת לזכויות האזרחים האירופאים במספר תחומים ביניהם גם תחום הלימודים.

רכישת השכלה באחד מהמוסדות להשכלה גבוהה באנגליה נחשבת לדבר מקובל ושכיח בקרב רבים. חלק בלתי מבוטל מן המוסדות האקדמאים באנגליה הינם בעלי שם ונחשבים למוסדות יוקרתיים. בין מוסדות אלו נמצאים קיימברידג', אוקספורד ומוסדות נוספים, ביניהם הן מכללות והן אוניברסיטאות.

בדומה ללימודים גבוהים במדינות אחרות, גם לימודים באנגליה אפשריים לתואר ראשון, תואר שני, לימודי דוקטורט ואף לימודי המשך לפוסט דוקטורט. את התארים הללו ניתן ללמוד במגוון רחב של מסלולי לימוד ותוכניות שונות.

לימודים באנגליה לבעלי אזרחות אירופאית

ישראלים רבים, ביניהם גם בעלי אזרחות אירופאית ודרכון אירופאי מוצאים עצמם מתלבטים בשאלת הלימודים באנגליה. ישראלים בעלי דרכון אירופאי הם אלו המחזיקים באזרחות אירופאית כלשהי, בין אם צרפתית, בריטית, גרמנית, רומנית, פולנית או אזרחויות אחרות של מדינות האיחוד האירופאי. זו מזכה אותם באופן אוטומטי בזכות להנפיק דרכון אירופאי. הדרכון מהווה להם אסמכתא לאזרחותם ומאפשר להם הטבות שונות, מתוקף היותם אזרחים. בין הטבות אלו נמנות אשרת שהייה ומעבר בין המדינות, וויזת עבודה והטבות נרחבות בלימודים.

הטבות אלו באות לידי ביטוי בהנחות משמעותיות עד למימון מלא של שכר הלימוד, אפשרות לעבוד במהלך תקופת לימודים באנגליה ולאחריה וכמובן אפשרות לשהות במדינה באופן כמעט בלתי מוגבל. כפי שנראה, הטבות אלו יכולות להפוך את הלימודים באנגליה לאטרקטיביים יותר מהלימודים בארץ ובמקרים מסוימים אף לזולים יותר.

ללמוד באנגליה – יתרונות

מעבר ליתרון המדובר, של הטבות וזכויות לבעלי דרכון אירופאי, ישנן יתרונות רבים נוספים. הלימודים באחד מהמוסדות, המדורגים כטובים ביותר בעולם, יכולה להוות מקדם משמעותי הן לקריירה העתידית והן להמשך בעולם האקדמי. ממש באופן המזכיר את הלימודים בארץ, כך גם לימודים באנגליה, באוניברסיטה או מכללה בעלי מוניטין, יכולים לעשות פלאים בקורות החיים של המסיימים. פרט נוסף וחשוב לא פחות בלימודים במוסדות אלו הוא במישור המקצועי. רכישת כלים, מיומנות, ידע ותיאוריה ברמה גבוהה תורמים גם הם רבות לבוגרים.

יתרון ייחודי של לימודים באנגליה הוא המקום עצמו. חלק גדול מהערים באנגליה, בהן ממוקמות אוניברסיטאות ומכללות, הן יעדים תיירותיים גדולים או מהוות מוקד משיכה לזרים ומקומיים גם יחד. בין ערים אלו נמנות לונדון, ברייטון ואחרות. התרבות המקומית, האתרים שניתן לראות והאווירה הכללית במקום הופכים את הלימודים למהנים ומיוחדים.

לימודים באנגליה ממקמים את הסטודנטים בסמוך למקומות רבים באירופה שחובה לבקר בהם. הקרבה והנגישות יכולים לאפשר גיחות קצרות כארוכות למגוון מקומות וערים כגון פריז, ברלין ועוד. כמובן שניתן לבקר בכל ה-UK וליהנות מחוויה סקוטית, אירית או וולשית.

יתרון מעניין נוסף בלימודים באנגליה הוא חיזוק יסודות השפה האנגלית. כידוע, האנגלית המדוברת בפי האנגלים מהווה את הבסיס לשפה האנגלית כולה. הימצאות במדינה לאורך תקופה ממושכת יכולה בהחלט להפוך את כישורי השפה והאנגלית בפי אותם סטודנטים לגבוהים ואף שימושיים.

רוצה לקבל מידע נוסף על לימודים באנגליה בחינם? השאר את הפרטים הרצויים בטופס הנמצא מעלה ונעשה את מירב המאמצים להעניק לך כל פיסת מידע אפשרית!