המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

לימודים באירופה

לימודים באירופה בעלי יתרונות רבים ובייחוד לבעלי דרכון אירופאי. לפניכם כל הסיבות מדוע כדאי לשקול לימודים בחו"ל באירופה. ישראלים רבים מתעניינים בשנים האחרונות בלימודים באירופה. ביניהם גם ישראלים בעלי דרכון אירופאי. לימודים להשכלה גבוהה הם אפשרות הפתוחה בפני קהל המועמדים הרחב, כל עוד אלו עומדים בתנאי הקבלה של המוסדות השונים.

תחומי הלימוד במוסדות השונים ברחבי אירופה הינם רבים ומגוונים. ניתן ללמוד לתואר ראשון, תואר שני, לימודי דוקטורט ואף פוסט דוקטורט בתחומים ומקצועות רבים. ביניהם תחומים במקצועות המדעים השונים, במדעי הרוח והחברה ועוד. תחומי לימוד שכיחים בקרב סטודנטים ישראלים הינם לימודי רפואה, לימודי וטרינריה, לימודי אומנות, אדריכלות, לימודי מנהל עסקים ותחומים נוספים.

לימודים באירופה לבעלי אזרחות אירופאית

אופציית לימודים באירופה לבעלי אזרחות אירופאית ודרכון אירופאי הופכת לבעלת מעלות רבות יותר מאשר לבעלי אזרחויות אחרות (כגון ישראלית). זאת מאחר ובעלי דרכון אירופאי זכאים להטבות שונות, בין אם בקבלת אישורי שהייה ואישורי עבודה ובין אם בקבלת הנחות מרחיקות לכת בשכר הלימוד. כל אלו הן זכויות הניתנות לאזרחים אירופאים במדינות החברות באיחוד האירופאי. מדינות מסוימות המשתייכות לאיחוד אף מעודדות לימודים גבוהים באמצעות מימון מלא של הלימודים.

בדומה לאישורי העבודה והשהייה לאותם אזרחים אירופאים, גם הטבות הלימודים ניתנות ברבות ממדינות האיחוד. כך למשל אזרח צרפתי יכול לממש הטבות לימודים באנגליה.

אחד היתרונות הגדולים לבעלי דרכון אירופאי טמונים בהנחות אלו. זאת מהסיבה כי לימודים באירופה לרוב יקרים, בייחוד בהשוואה ללימודים בארץ. שכר הלימוד נקבע באירו (או בפאונד במקרה של בריטניה). בנוסף, לא כל סטודנט זר זכאי לאישור עבודה. על כן, במקרים רבים, עליו להשיג מימון מקדים ולהגיע ללימודים כשבידיו חסכונות רבים או מקור מימון מהימן לכל תקופת התואר. כך הופכות ההנחות לבעלי דרכון אירופאי ואישורי העבודה לנכס משמעותי בידיהם של אותם סטודנטים.

מדוע ללמוד באירופה?

מאחורי הרעיון של לימודים באירופה עומדות כמה סיבות. ראשית, מוסדות אקדמיים רבים באירופה נחשבים כמוסדות לימוד בעלי שם, בהם רמת הלימודים גבוהה מאד. מוסדות אלו מעניקים לבוגריהם לא רק דיפלומה, אלא גם כרטיס כניסה למקומות ותפקידי עבודה נחשקים, כמו גם נקודת מוצא טובה יותר ללימודי המשך.

שנית, לימודים באירופה מאפשרים לסטודנטים ליצור נטוורקינג בינלאומית. במילים אחרות, הסטודנטים יכולים לקשור קשרים במהלך התואר עם חבריהם לספסל הלימודים. קשרים אלו יכולים לשמש אותם בעתיד ולעזור להם בקידום הקריירה ואף לשמש להם להיוועצות עתידית. דוגמא טובה לכך היא ללומדים לתואר ראשון או שני במנהל עסקים.

בנוסף, החוויה הלימודית בחו"ל שונה בתכליתה מחוויית הלימודים בארץ. המגורים באחת מהארצות האירופאיות הופכות את כל תקופת לימודים באירופה לבעלת ייחודיות רבה. במקביל ללימודים, מזדמן לסטודנטים להכיר את המקום לעומקו, להתחכך במקומיים ולהכיר את תרבותם בין אם הם בריטים, צרפתים, גרמנים, איטלקים או אחרים.

חלק גדול מהסטודנטים מנצלים את תקופת הלימודים ללימודי השפה המקומית וכך רוכשים בנוסף לידע והכישורים שמקנה התואר גם שפה נוספת. רכישת שפה הוא דבר הידוע בתרומתו הן במקומות עבודה והן בתפקידים כאלו ואחרים בארץ או במדינה המדוברת. כמובן שמעבר לתרומה זו, חוויות הלימודים באירופה כמו גם המגורים בה הופכות מעניינות ומהנות יותר.

חושבים על לימודים באירופה? השאירו את הפרטים שלכם בטופס הנ"ל ונעזור לכם לקבל החלטה!