המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

ספרד – מידע חיוני

לפניכם כל המידע החיוני שצריך לדעת על ספרד: הפרשי שעות, מזג אויר, ערים מרכזיות, טיסות לספרד, פרטי שגרירויות ואף פרטים על לימודי ספרדית! מדינת ספרד ידועה כיעד תיירותי מבוקש מסיבות רבות. אחת הסיבות היא אוכל מצוין. אוהבי הטאפאס יוכלו למצוא הנאה רבה במסעדות אלו מאחר והטאפאס הוא המצאה ספרדית. מלבד אוכל טוב, מציעה ספרד שלל תרבותי רב, הן בתחום האומנות והמוזיאונים, הן בתחום ההיסטוריה ובתחומים רבים נוספים. אלו רק תורמים ליופייה של העיר ונופיה.

בספרד ערים רבות הנחשבות אטרקטיביות לביקור. ביניהן נמנות ברצלונה, מדריד, קוסטה ברווה, מיורקה ואחרות. ספרד נמנית עם מדינות האיחוד האירופאי ועל כן האזרחות והדרכון שלה נחשבים אזרחות אירופאית וכן, דרכון אירופאי לכל דבר.

נתונים כלליים

הפרשי שעות מהארץ: 1-

קידומת הטלפון הבינלאומית במדינה: 34

מזג אוויר בספרד

ספרד מחולקת לאזורים שונים ומכך מושפע האקלים שלה והוא שונה בכל אחד מהאזורים. ברצועת החופים של ספרד האקלים נחשב יחסית לנוח. עונת החורף נמשכת בין החודשים אוקטובר למאי ובה הטמפרטורות נעות בין שמונה לאפס מעלות. בשאר חודשי השנה, כלומר בעונת הקיץ, מטפסות הטמפרטורות, ומגיעות ביולי אוגוסט ל-30 מעלות ויותר.

טיסות לספרד

טיסות לספרד זמינות בכל חודשי השנה והמחירים שלהן משתנים בהתאם לעונה. בעונת הקיץ והחגים המחירים עולים משמעותית. ערים בהן ישנן שדות תעופה הן מדריד, ברצלונה, מלגה, קוסטה ברווה, פלמה דה מיורקה ואחרות. לא בכל הערים שדות התעופה הם בינלאומיים ולכן ייתכנו עצירות ביניים בערים מרכזיות סמוכות בתוך ספרד או מחוצה לה (עצירות ביניים יכולות להיות במדריד, פריז, רומא, ציריך וערים אחרות).

אחת האפשרויות במהלך תכנון הנסיעה לספרד היא הזמנת חבילת נופש הכוללת טיסה ומלון. במקרים רבים חבילות אלו מאפשרות להוזיל את עלויות הנסיעה הכוללות. מה שרצוי לברר הוא את מיקום המלון ממרכז העיר והבילויים, כך שהמרחק ביניהם לא יהיה גדול מדי.

שגרירויות

שגרירות ספרד בישראל

כתובת: דניאל פריש 3, תל אביב 64731

טלפון: 03-6965218

פקס: 03-6965217

שגרירות ישראל בספרד

כתובת: Madrid 28002 Velázquez 150, 7º

טלפון: 34-91-782-9500 פקס: 34-91-782-9500

שעות פתיחה: בימי ב'-ה' בין השעות 9:00-17:00 ובימי ו' בין השעות 9:00-16:00

שעות פתיחה של הקונסוליה: בימי ב'-ה' בין השעות 10:00-13:00

לימודי ספרדית

לימוד השפה הספרדית הפך פופולארי גם בקרב מטיילים רבים, רגע לפני הטיסה לדרום אמריקה. השפה הספרדית ידועה בהיותה שפה קליטה וקלה ולכן השימוש בה גם במהלך טיול בחו"ל אפשרי ונוח. מעבר לכך, חוויית הטיול יכולה להפוך אחרת לגמרי כאשר דוברים את השפה המקומית או לפחות מבינים את עיקרי הדברים הנאמרים סביבכם.

לימוד ספרדית אפשרי גם בבתי ספר בארץ וגם בחו"ל. הקורסים השונים מציעים לבסס ולהרחיב את ידיעותיכם בדיבור, קריאה וכתיבה. אחת מפרקטיקות הלימוד לדיבור שוטף היא למידה תוך כדי שיחה. בנוסף ישנם קורסים ברמות שונות, ביניהן רמת מתחילים, רמת מתקדמים, קורסים לנוער וילדים ואף קורסים המיועדים לתרמילאים לפני טיול.