המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

רומניה – מידע חיוני

כל הנתונים החשובים שצריך לדעת על רומניה במקום אחד! לפניכם פריטי מידע חיוניים כמו: הפרשי שעות, קידומת הטלפון במדינה, מזג האויר וטיפים מועילים לגבי טיסות לרומניה. רומניה היא מדינה בדרום מזרח אירופה. היא חולקת גבול עם המדינות סרביה, בולגריה, אוקראינה, הונגריה ומולדובה ואף גובלת עם הים השחור. דבר מעניין הוא שהגבול עם אוקראינה פוגש את גבול רומניה בשני אזורים שאינם סמוכים זה לזה – מצפון ומדרום למולדובה. בירתה של רומניה היא העיר בוקרשט והשפה המדוברת בה היא רומנית. המטבע המקומי במדינה הוא הרון או האירו.

לפני מספר שנים הצטרפה רומניה כחברה באיחוד האירופאי. בעקבות כך הפכו הוצאת אזרחות אירופאית – רומנית וכן, דרכון אירופאי – רומני לאטרקטיביים ביותר. אלו מאפשרים זכאות להטבות נרחבות, הניתנות לכל אזרחי מדינות האיחוד האירופאי. לרומניה מגוון רב של אתרי טיול ונופים מדהימים, מסלולים ופעילויות לתיירים. נושא פופולארי המושך תיירים רבים הוא היותה של רומניה ביתו של הרוזן דרקולה.

נתונים כלליים

הפרשי שעות מהארץ: אין

קידומת הטלפון הבינלאומית במדינה: 40

מזג אוויר ברומניה

שתי התקופות הנוחות ביותר לביקור ברומניה הם בחודשים מאי-יוני והחודשים ספטמבר-אוקטובר. בתקופות אלו מזג האוויר הוא הנוח ביותר לתיור במדינה. בחודשים יולי ואוגוסט, באופן המזכיר מעט את מזג האוויר בארץ, עלול להיות חם מאד. לעומת זאת, החורף ברומניה קר ומושלג. יחד עם זאת יש לומר כי הביקור ברומניה יכול להיעשות בכל חודשי השנה, אך מומלץ להתאים את אופי הנסיעה לעונה. כך למשל בחודשים החמים ביותר ניתן לפקוד את החופים ברומניה ממש כשם שנוהגים לעשות בחודשים אלו בארץ.

טיסות לרומניה

ניתן לטוס לרומניה גם דרך טיסות סדירות וגם דרך טיסות שכר (צ'רטר). טיסות השכר, כידוע, יכולות להוזיל משמעותית את מחיר הטיסה. הזמנת טיסה בחודשים החמים יותר או סמוך לחגים דווקא תעלה את מחיר הטיסה. בעת תכנון הנסיעה שווה לבדוק אילו חבילות נופש מוצעות לנוסעים. לעיתים קרובות ניתן למצוא חבילות הכוללות טיסה ולינה במחירים מצוינים. הזמנת חבילת נופש יכולה לחסוך טרחה רבה סביב חיפוש מלון ואזורים בהם מומלץ ללון כתיירים או כאנשי עסקים.

שגרירויות

שגרירות רומניה בישראל

כתובת: רחוב האדם הכהן 24, תל אביב

טלפון: 035229472 או 03-5290777 פקס: 03-5247379

שעות פתיחה: ימים ב'-ו' בין השעות 9:00-16:30

שגרירות ישראל ברומניה

כתובת: B-Dul Dimitrei Cantemir 1 Tronson 2+3 B2 Piata Unirii Bucharest

טלפון: 40-21-3189416/7 פקס: 40-21-3189402

שעות פתיחה: בימי ב'-ה' בין השעות 9:00-12:00 והשעות 14:00-16:00 ובימי ו' בין השעות 9:30-11:00 והשעות 13:30-14:30

לימודי רומנית

את לימוד השפה הרומנית ניתן לעשות באופן פרטני או קבוצתי. במהלך הלימודים נרכשים כלים לקריאה, כתיבה ודיבור ברמה בסיסית או ברמה גבוהה. זאת בהתאמה לסוג הקורס הנבחר. בימים בהם רומניה הפכה ליעד מבוקש ליזמים ואנשי עסקים לימודי השפה הופכים גם הם למצרך מבוקש. לימודי השפה הרומנית אפשריים גם דרך האינטרנט וגם דרך מוסדות לימוד ובתי ספר שונים ללימוד שפות. רוב הקורסים אורכים מספר חודשים עד חצי שנה.