המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית

גרמניה – מידע חיוני

מחפשים מידע ענייני על גרמניה? לפניכם אינפורמציה חיונית כמו קידומת המדינה, הפרשי השעות בין ישראל לגרמניה, מזג אוויר, שגרירויות וטיסות. גרמניה ממוקמת במרכז אירופה ובין שכנותיה נמנות פולין, אוסטריה, שוויץ, הולנד, בלגיה וצ'כיה. גרמניה מהווה את אחד מהיעדים החמים באירופה לתיירים, אנשי עסקים ועוד. עריה אטרקטיביות ומציעות מגוון פעילויות, מסלולים ובילויים לכל מבקר. בין הערים המתויירות ביותר במדינה ניתן למנות את ברלין הבירה, פרנקפורט, מינכן, המבורג, שטוטגרט, קלן וערים אחרות.

בערים אלו ובערים נוספות נערכים פסטיבלים, מתקיימות תערוכת אומנות רבות ומרשימות והן ידועות בחיי הלילה מרשימים. זאת לצד אירועי ספורט שונים וכמובן היצע אדיר של אתרים לטיולים. אתרי המבקרים והטיול השונים מתאפיינים ביופיים כמו גם בסיפורים היסטוריים מרתקים ומגוונים מתקופות זמן שונות.

נתונים כלליים

הפרשי שעות מהארץ: 1-

קידומת הטלפון הבינלאומית במדינה: 49

מזג אוויר בגרמניה

מזג האוויר בגרמניה בעונות האביב וקיץ, הנחשב חמים ומתאים לביקור במדינה, חל בין החודשים מאי לאוקטובר. בחודשים אלו הטמפרטורות יעלו ויטפסו ל 25 מעלות. יש להדגיש כי בהשוואה לחורף בגרמניה מדובר במזג אוויר חם, שכן עונת החורף נוטה להיות קרה מאד וגשומה. בנוסף לחלוקה לעונות קיץ וחורף קיימת חלוקה גם בין אזורים שונים במדינה. כך למשל במזרח המדינה, הקיצוניות בין עונת החורף לקיץ מורגשת יותר לעומת אזורים אחרים.

טיסות לגרמניה

לגרמניה מספר שדות תעופה בינלאומיים. אלה ממוקמים בערים מרכזיות כגון ברלין, המבורג, פרנקפורט ומינכן. רצוי להתאים כמובן את הנחיתה בנמל זה או אחר לתוכניות הטיול או הנסיעה. הטיסות לגרמניה זמינות כל השנה דרך חברות טיסה שונות, כאשר ההבדל העיקרי והמורגש ביניהן הוא במחיר. כמו בטיסות ליעדים פופולאריים רבים אחרים, גם במקרה זה, עלות טיסה בתקופת האביב והקיץ תהיה גבוהה יותר מטיסה בעונת החורף.

אפשרות להוזיל עלויות ביקור יכולה להיות דרך הזמנה של חבילת נופש הכוללת גם לינה וארוחת בוקר. אפשרות אחרת היא לנסות ולהזמין טיסה ולינה בנפרד דרך האינטרנט. הזמנות אינטרנטיות ברוב המקרים מוזילות את המחיר.

שגרירויות

שגרירות גרמניה בישראל

כתובת: רחוב דניאל פריש, קומה 19, תל אביב 64731

טלפון: 03-6931313 פקס: 03-6931308

שעות פתיחה: קבלת קהל בימים ב', ג', ה', ו' בין השעות 8:00-11:30

מענה טלפוני בימים ב'-ה' בין השעות 14:00-16:00 ובימי ו' בין 12:00-13:00

חלק מהנושאים בהם מטפלת שגרירות גרמניה בארץ הם הוצאת אזרחות אירופאית וכן, דרכון אירופאי (כלומר אזרחות ודרכון גרמנים). על מנת להגיש בקשה להוצאת דרכון יש לתאם תור מראש. זאת מאחר ומספר התורים מוגבל.

שגרירות ישראל בגרמניה

כתובת: Auguste Victoria St. 74-75 Berlin 14193

טלפון: (49)30-89045511, טלפון לאחר שעות העבודה: (49)30-89045500

פקס: (49)30-89045519

שעות פתיחה: בימים ב'-ה' בין השעות 9:30-13:00 וימי ו' בין השעות 9:30-12:30

לימודי גרמנית

לימוד השפה הגרמנית יכול להיות מועיל מכמה סיבות. אחת מהן היא חוויית ביקור שונה לחלוטין לבעלי שליטה בשפה זו, הבנה מעמיקה יותר של התרבות הגרמנית וההיסטוריה של העם הגרמני. שימוש אחר אך מועיל ביותר יכול להיות לבעלי עסקים בגרמניה או לפוקדים את גרמניה למטרות עסקיות שונות.

לימודי גרמנית אפשריים בארץ בכמה בתי ספר ומכונים ללימוד שפות בכלל וללימודי גרמנית בפרט. מומלץ לערוך השוואה בין המוסדות השונים על מנת להבין מה כוללת כל תוכנית לימודים ומהי עלותה.