המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

קפריסין – מידע חיוני

כל הפרטים החיוניים על קפריסין: הפרשי שעות, קידומת הטלפון במדינה, טלפונים וכתובות של שגרירויות ואף טיפים חשובים על טיסות לקפריסין! קפריסין מחולקת לאזור יווני ואזור טורקי, ומאז 2008 משתייך החלק היווני לאיחוד האירופי ונקרא רפובליקת קפריסין בעוד החלק האחר נקרא הרפובליקה הטורקית של צפון קפריסין. הודות לצירופה לאיחוד, יכולים בעלי דרכון אירופאי להיכנס לקפריסין ללא מגבלות וכן כל מי שמחזיק אזרחות אירופאית רשאי לעבוד וללמוד בקפריסין, להשתקע בה או להתגורר בה לתקופה, כאזרח אירופאי בעל זכויות. המדינה אהובה מאוד על ישראלים כיעד תיירותי ונדל"ני, והיא דומה לישראל במובנים רבים, למשל מבחינת הנופים, האקלים, הקירבה לים והאוכל.

נתונים כללים

הפרשי שעות מהארץ: 0 (אין)

קידומת הטלפון הבינלאומית במדינה: 357

מזג אוויר בקפריסין

מזג האוויר בקפריסין דומה לזה בארץ. קיץ חם ללא גשמים, עם טמפרטורות שעשויות לעבור את ה-30 מעלות באזור החוף ולטפס עד 40 ככל שנכנסים לפנים המדינה. החורף מתון עם ימי גשם לא רבים, כשהחודשים הגשומים ביותר הם דצמבר, ינואר ופברואר. בעוד באזורי ההר קר בחורף ואף מושלג, בניקוסיה שעל החוף הטמפרטורה נעימה ועומדת על כ-15 מעלות.

טיסות לקפריסין

התנועה האווירית לקפריסין מישראל ערה מאוד, בכל חודשי השנה. טיסות יוצאות הן מנתב"ג והן משדה התעופה של חיפה, והמרחק בטיסה בין קפריסין לישראל הוא בין ארבעים דקות לשעה. ניתן לטוס בטיסות שכר, טיסות סדירות וכן בטיסות רבות שמוצעות כדילים של רגע אחרון, דילים של מקומות פנויים, או חבילות תיירות ונופש הכוללות גם סידור לינה ואף ארוחות.

היעד המרכזי לנחיתת מטוסים הוא שדה התעופה של לרנקה אך ישנן טיסות גם לאיה נאפה ומקומות אחרים. היתרון בהצגת דרכון אירופאי בכניסה לקפריסין הוא בכך שהכניסה למדינה אינה מוגבלת לזמן או להגבלים אחרים. כלומר, ניתן לעבוד באי, ללמוד ולחיות כאזרח מהשורה גם כשהמטרה היא ביקור קצר.

שגרירויות

שגרירות קפריסין בישראל

כתובת: בניין על קומה 14, דיזינגוף 50, תל אביב

טלפון: 03-5250212

שעות פתיחה: יש להתקשר ולתאם פגישה

שגרירות ישראל בקפריסין

כתובת: Ioanni Gripari 4, Nicosia

טלפון: 357-22-369500

שעות פתיחה: בימי ב'-ו' בין השעות 09:00-12:00