המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות ספרדית

דרכון ספרדיכל הדרך לקבלת דרכון ספרדי! לפניכם הסברים מפורטים אודות הזכאות לקבלת אזרחות ספרדית הכוללים את המסמכים הדרושים, שלבי התהליך וההטבות לבעלי דרכון אירופאי ספרדי. ספרד, השוכנת בדרום אירופה ובסמוך לפורטוגל, נחשבת לאחת המדינות האירופאיות המתויירות ביותר ביבשת. מעבר לאטרקציות הרבות שמציעה למטיילים בה, קיימים יתרונות רבים גם לתושביה, בעלי אזרחות ספרדית. אלו נהנים מחופש רב בכל הקשור למגורים, שהייה, מעבר, עבודה ולימודים בספרד עצמה ובמדינות החברות באיחוד האירופאי.

ישראלים רבים זכאים לקבל אזרחות אירופאית זו, כמו גם דרכון ספרדי ויכולים להנפיקם על מנת לנצל הטבות אלו על תחומיהן השונים. מאחר ותחום העבודה בחו"ל ממשיך ומתפתח בשנים האחרונות, הופכים בעלי האזרחות האירופאית לעובדים מבוקשים בקרב חברות ישראליות במדינות האיחוד.

זכאות

החוק ותקנות האזרחות בספרד מגדירים מי העומדים בתנאי הזכאות לאזרחות הספרדית ולדרכון הספרדי. זכאות לאזרחות מתחלקת לשני סוגים, זכאות על פי קשר דם ובקשה להתאזרחות. זכאות על פי קשר דם ניתנת לצאצאים של אב או אם בעלי אזרחות ספרדית (שהיו גם הם צאצאים לבעלי אזרחות). דווקא במקרה הספרדי, הזכאות אינה ניתנת באופן אוטומטי לאנשים שנולדו בספרד.

הסוג השני של הזכאות הינו זכאות נרכשת. אנשים המעוניינים להגיש בקשה להתאזרחות, הם כל אלו שאינם צאצאים לאזרחים במקור ועליהם לעמוד בתנאים מסוימים. תנאים אלו יכולים להיות מגורים לפרק זמן מוגדר במדינה, נישואים לאזרח ספרדי, נכדים של אזרחים ספרדים, פליטים כגון מגורשי ספרד ועוד.

אזרחות ספרדית למגורשי ספרד

כאמור, צאצאים ליהודים מגורשי ספרד יכולים להגיש בקשה להוצאת האזרחות. בקשה זו מורכבת יותר. זאת מאחר ועל מגיש הבקשה להציג מסמכים ואסמכתות למיניהם המעידים על מוצאו המשפחתי. ביניהם היכרות עם השפה הספרדית, מנהגי התרבות הספרדית ופרטים נוספים.

עקב מורכבות הבקשה, ניתנים פחות אישורים לאזרחות מסוג זה, אך הוצאתה היא בגדר האפשר. משרדי עורכי דין רבים מתמחים ומנוסים בתחום זה וניתן להשתמש בשירותיהם בכדי לנהל את ההליך הבירוקראטי ביתר קלות.

איך להוציא דרכון ספרדי?

על מנת להוציא דרכון ספרדי, המכונה גם דרכון אירופאי, יש להגיש מסמכים שונים למחלקה הקונסולארית בשגרירות ספרד. באופן המזכיר את הוצאת האזרחות, גם במקרה של הוצאת דרכון ניתן להשתמש בשירותי חברות ומשרדים העוסקים בכך. טפסי הבקשה והמסמכים השונים נמצאים באתר השגרירות הספרדית.

מומלץ מאד לא להסתפק בהוצאת האזרחות אלא להנפיק גם את הדרכון הספרדי. דרכון זה משמש את האזרחים הספרדים בבואם להשתמש בזכויות השונות, המוקנות לאזרחי מדינות האיחוד האירופאי, מחוץ לספרד.

זכויות

ההטבות הרבות הניתנות למחזיקים באזרחות ובדרכון הספרדי דומות לאלו הניתנות לאזרחים אחרים בעלי אזרחות ודרכון אירופאי. ביניהן נמנות זכויות עבודה בספרד ובכל המדינות המשתייכות לאיחוד האירופאי, הנחות והטבות למעוניינים לרכוש השכלה באמצעות המוסדות האקדמאים השונים באיחוד האירופאי ועוד. כפי שצוין, החופש להתגורר או לעבור בין מדינות האיחוד ניתן באופן אוטומטי בעת קבלת האזרחות והדרכון.

חידוש פספורט ספרדי

חידוש דרכון ספרדי נעשה גם הוא דרך המחלקה הקונסולארית בשגרירות ספרד. הליך החידוש דורש מילוי מסמכים, שליחת הפספורט הישן ותמונה עדכנית לשגרירות ספרד. יש לציין כי לרוב לא מדובר בתהליך מסובך או מורכב יתר על המידה.

לחץ כאן למידע חיוני אודות ספרד

אם אתם מעוניינים בהכוונה וייעוץ נוספים בנושא הוצאת פספורט אירופאי – מלאו את הטופס המצוי בתחילת העמוד ונחזור אליכם תוך זמן קצר עם כל הפרטים!