המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות סלובנית

דרכון סלובניאם יש לך קשר משפחתי לסלובניה כדאי שתקרא פה על הזכאות לקבלת אזרחות סלובנית, תהליך ההוצאה של דרכון סלובני והיתרונות הרבים של דרכון אירופאי בתחומי עבודה ולימודים! סלובניה וישראל מקיימות קשרים הדוקים מאז הוכרזה עצמאותה של סלובניה ב-1992. אנשים שנולדו בסלובניה וצאצאים ליוצאי סלובניה יכולים כיום ליהנות משיוכה של המדינה לאיחוד האירופי.

לשם כך יש צורך, במקרים רבים, לדאוג להוצאת אזרחות סלובנית או לחדש זכאות לאזרחות. אזרחים סלובניים רשאים להוציא דרכון סלובני, בעזרתו ניתן לטייל, לעבוד, לחיות וללמוד באירופה ובמדינות שונות כאזרחים אירופאיים.

זכאות לאזרחות סלובנית

בקשות עבור אזרחות סלובנית מתקבלות בשגרירות סלובניה בישראל, בכתובת דיזינגוף 50, תל אביב. אזרחות אירופאית מסוג זה עשויה להינתן מתוקף מוצא סלובני ולידה בסלובניה, אימוץ, אזרחות של אחד ההורים או שניהם, וכן מתוקף תהליך התאזרחות שאורך עשר שנים. כל מי שעובר את תהליך קבלת האזרחות או את אישור הזכאות לאזרחות, רשאי לקבל דרכון סלובני. האפשרויות שמקנה דרכון זה דומות לכל דרכון אירופאי אחר, מכיוון שסלובניה שייכת כאמור לאיחוד האירופי.

במקרה שרק ההורים הם יוצאי סלובניה (ולא מבקש האזרחות בעצמו) יש לברר האם נערך רישום (הסכמה לאזרחות) בשגרירות הסלובנית, בסמוך ללידה או לפני שהמבקש הגיע לגיל 18. אם לא נערך רישום, רשאי כל צאצא להורים או הורה יחיד אזרח סלובניה לתבוע את אזרחותו על גיל 36 בהליך הרשמה לאזרחות.

במקרה שאין כל היסטוריה משפחתית של יוצאי סלובניה, ניתן לקבל אזרחות דרך תהליך התאזרחות. תהליך זה אורך כאמור עשר שנים, מתוכן המבקש חייב לשהות ברציפות בסלובניה למשך חמש שנים לפחות. המעוניינים להתחיל תהליך קבלת אזרחות סלובנית דרך התאזרחות, נדרשים לעמוד בתנאים הבאים: להיות מעל גיל 18, להיות בעלי היתר מגורים זמני בסלובניה, להוכיח עצמאות כלכלית ואופי טוב ללא עבר פלילי ולעמוד במבחן שבודק שפה בסיסית. יש לציין כי אזרחים מקבלים אוטומטית פספורט סלובני. אזרחות יכולה להינתן גם על בסיס עניין מיוחד, מחקרי, תרבותי או אחר, בסלובניה.

הוצאת דרכון סלובני

מאז 2008, הדרכון הסלובני הוא דרכון ביומטרי בעל שבב אלקטרוני ומידע ביומטרי על בעל הדרכון שכולל טביעת אצבעות ותווי פנים. הוצאת הדרכון לבעלי אזרחות סלובנית מתבצעת בשגרירות, ויש להגיע באופן אישי על מנת להגיש את הבקשה, במיוחד אלו שפרטיהם אינם רשומים במאגר. הוצאת הדרכון מצריכה גם מילוי טופס בקשה. במקרים דחופים ניתן להוציא דרכון חירום (למשל במקרה של אובדן או גניבת דרכון).

יתרונות

אזרחות של מדינת סלובניה היא בעלת יתרונות רבים מאז הצטרפה סלובניה לאיחוד האירופי. המשמעות של היכללות בגוש האירופי עבור אזרחי סלובניה היא אפשרויות רבות יותר לעבודה, מגורים, לימודים וטיול במדינות אירופה השונות וכן במדינות שמחוץ לאירופה. כדי לנצל את היתרונות הרבים יש צורך להוציא פספורט סלובני, שמהווה דרכון אירופאי לכל דבר.

חידוש פספורט סלובני

כדי לחדש דרכון סלובני ישן בעל כריכה אדומה, שנופק למחזיקי אזרחות סלובנית לפני המעבר לפספורט ביומטרי, יש צורך להגיע לשגרירות ולמסור פרטים ביומטריים. מי שמחדש דרכון ביומטרי נדרש להגיש בקשה בלבד, מאחר והפרטים הביומטריים שמורים במאגר של משרד הפנים הסלובני.

לחץ כאן למידע חיוני אודות סלובניה

גם אתה רוצה ליהנות מההטבות של פספורט אירופאי? השאר פרטים בהתאם לטופס הנ"ל ונסביר לך כל מה שצריך לעשות בכדי להוציאו!