המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות סלובקית

דרכון סלובקיכאן תמצאו מידע מקיף על הוצאת דרכון סלובקי כמו מי זכאי לקבל אזרחות סלובקית ומהו התהליך הכרוך בכך, מהם הזכויות השונות המוענקות לבעלי דרכון אירופאי ועוד! האיחוד האירופאי הוא גוף גדול עם עוצמה רבה. ישראלים רבים הם צאצאים להורים ממדינות האיחוד האירופאי. לכן רבים מהם זכאים על פי חוקי המדינות השונות להוציא אזרחות ולקבל דרכון אירופאי גם כן.

סלובקיה הצטרפה לאיחוד האירופאי בשנת 2004 ומאז ישראלים רבים מנסים את מזלם בהוצאת אזרחות סלובקית ודרכון סלובקי. התהליך לבקשת אזרחות אירופאית הוא ארוך ולא פשוט. לרוב, לא ניתן לעשותו ללא ליווי מעורך דין מתמחה, אך היתרונות וההטבות שמקנה הדרכון הן כדאיות ומהוות פיצוי הולם על התהליך.

זכאות לאזרחות סלובקית

על פי החוקים של ממשלת סלובקיה, זכאות לאזרחות סלובקית היא עבור כל מי שיש לו קשר דם לאזרח סלובקיה. ממשלת סלובקיה מאשרת החזקה באזרחות כפולה (כלומר שתי אזרחיות). לכן אין צורך בוויתור על האזרחות הישראלית על מנת לקבל אזרחות נוספת. כמו כן, אין דרישה לדעת את השפה הסלובקית.

בדומה למספר מדינות באיחוד האירופאי, החוק הסלובקי עושה הבחנה בין אזרח שנולד לפני 1969 ולבין מי שנולד אחרי 1969. מי שנולד לפני 1969 צריך להוכיח כי שני הוריו הם בעלי אזרחות סלובקית וכי הם לא ויתרו על אזרחותם או איבדו אותה מאיזושהי סיבה. לגבי מי שנולד אחרי 1969, מספיק שאחד מהוריו הוא אזרח סלובקיה בכדי לדרוש את הזכאות לאזרחות.

איך להוציא דרכון סלובקי?

הוצאת הדרכון הסלובקי נובעת מקבלת האזרחות הסלובקית. את הבקשה לאזרחות ולדרכון יש לבצע על ידי הגשת תיק בקשה מסודר. התיק יכלול את כל המסמכים המוכיחים את קשר הדם של המבקש לאדם בעל האזרחות. מלבד זאת, יש לצרף מסמכים שונים על פי דרישת השגרירות דוגמת תעודת לידה, תעודת פטירה ותעודת נישואין. לפעמים השגרירות מבקשת גם לצרף קורות חיים ומסמכים המעידים על שירות צבאי. לאחר אישור הבקשה לאזרחות רשאי האדם בעל האזרחות לבקש גם את הנפקת הדרכון. הדרכון מונפק לראשונה בסלובקיה ונשלח לאחר מכן לארץ.

יתרונות

החזקה בדרכון אירופאי מאפשרת למחזיק בו תנועה חופשית בכל רחבי אירופה. למעשה, כמעט בכל העולם יש הטבות מעצם החזקת הדרכון האירופאי. סלובקיה, מעצם היותה שייכת לאיחוד האירופאי מקנה לכל מחזיקי הדרכונים הסלובקים את אותם הטובות הכרוכות בכך. ההטבות באות לידי ביטוי בלימודים, בעבודה, במגורים, בעסקים ועוד. המחזיק בדרכון אירופאי עקב אזרחות סלובקית יכול ליהנות מממוצעי שכר גבוהים כפי שנהוג באירופה, לימודים ממומנים על ידי המדינה, דיור מוזל יחסית ואפילו כניסה חופשית לארצות הברית בלי צורך באשרת כניסה. כל אלו הם רק חלק מהיתרונות הרבים של דרכון סלובקי.

אופן החידוש

חידוש דרכון סלובקי הוא תהליך פשוט למדי יחסית להוצאת הדרכון בפעם הראשונה. החידוש דורש שלושה דברים בלבד והם: הדרכון הישן שתוקפו פג, המסמכים שמאשרים את החזקת הדרכון והזכאות לקבלת אזרחות סלובקית ותמונות פספורט מעודכנות. את כל אלו יש לשלוח לשגרירות סלובקיה בישראל. השגרירות כבר תדאג לטיפול בתהליך והדרכון המחודש ישלח אל בעליו ברגע שמונפק.

לחץ כאן למידע חיוני אודות סלובקיה

לקבלת מידע נוסף ובחינם בכל הקשור להוצאת פספורט אירופי כל שעליך לעשות הוא מילוי הטופס לעיל!