המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות פולנית

דרכון פולניהסבתא מפולין ואתם רוצים לדעת אם אתם זכאים לקבל אזרחות פולנית? אתם באתר הנכון! אתר דרכון אירופאי סוקר את השלבים להשגת דרכון פולני ומספק ייעוץ והכוונה בנושא. קבלת אזרחות היא למעשה קבלת מעמד המאפשר לאדם ליהנות מהטבות רבות הניתנות לאזרחים במדינה בתחומי החיים השונים ביניהם; אישורי עבודה, הטבות שונות לרכישת השכלה, הטבות הניתנות למדינות החברות באיחודים שונים כגון האיחוד האירופאי והטבות נוספות.

אזרחות פולנית או דרכון פולני הפכו בשנים האחרונות לאמצעים מבוקשים גם בקרב ישראלים רבים. אלו מעוניינים לממש את הזכויות וההטבות הניתנות לאזרחים הפולניים. אחת הסיבות הבולטות לפופולריות זו היא הצטרפותה של פולין לאיחוד האירופאי, המעניק זכויות רבות למשתייכים אליו.

זכאות לאזרחות פולנית

זכאות לאזרחות או דרכון פולניים נקבעת בהתאם לחקיקה העוסקת בנושא זה. חקיקה זו מושתתת על שלושה חוקים עיקריים שחוקקו בפולין בעשרות השנים האחרונות. חוקים אלו מתארים תנאים לאזרחות פולנית ודרכון פולני, כמו גם את התנאים לשלילתם. באופן כללי חוקים אלו מגדירים את קבלת האזרחות כזכות הניתנת לאדם הנולד בפולין ולצאצאיו.

הפרוצדורה לקבלת אזרחות אירופאית מסוג זה כוללת הגשה של מסמכים פורמאליים שונים. אלו כוללים:
• בקשה לקבלת האזרחות
• קורות חיים, הכתובים בהרחבה ומציגים אינפורמציה המעידה על הקשר המשפחתי לפולין, הסטאטוס המשפחתי, תאריכים שונים (כגון תאריך היציאה מפולין, תאריכי לידה, נישואין ועוד) ומידע נוסף
• תעודת לידה פולנית של המבקש/אביו/סבו
• תעודת נישואין/גירושין/פטירה של ההורה/הסב
• תעודות שינוי שם – במידת הצורך
• במקרים מסוימים יידרש אישור שירות צבאי של המבקש ו/או אביו
• הצגת דרכון ישראלי/תעודת זהות ישראלית
• אסמכתת רישום אוכלוסין ממשרד הפנים
• תמונות פספורט של המבקש/אביו

מקבץ המסמכים הנדרשים יופיע וודאי מתוך רשימה זו אך לא בהכרח במלואה. זאת מאחר וישנם תהליכי בקשות אזרחות שונים התלויים באופי הבקשה. כך לדוגמא ימצא הבדל במסמכים הדרושים לאדם המבקש אזרחות לאחר שנפטר אביו (שהיה בעבר אזרח פולני), לעומת אדם המבקש אזרחות זו באופן ישיר.

הוצאת דרכון פולני

הרעיון העומד מאחורי הוצאת דרכון פולני הינו בכך שזה משמש את אזרחי פולין במעבר בין מדינות המשתייכות לאיחוד האירופאי ומזכה אותם בהטבות שונות הניתנות לאזרחים במדינות אלו. הדרכון הפולני הינו למעשה השגת דרכון אירופאי דרך אזרחות פולנית. זכאות לדרכון הפולני ניתנת לכל אזרח פולני באשר הוא.

יתרונות

היתרונות הרבים הניתנים לאזרחי פולין ולמחזיקים בדרכון פולני קשורים לתועלות שמספק לאזרחיו האיחוד האירופאי. אזרח פולני הינו בעל זכויות במדינתו. אלו נוגעות לכל תחומי החיים ביניהם תעסוקה ועסקים פרטיים, לימודים גבוהים ועוד. מתן תרומתו של הדרכון האירופאי בהמשך לכך, ניכרת בעיקר, אך לא רק, באפשרות המעבר בין מדינות האיחוד האירופאי בקלות יתרה, בזכויות שהייה במדינות אלו ובאפשרויות שונות לרכישת השכלה במדינותיה השכנות לפולין, כלומר חברות האיחוד.

לאחרונה, ניתן לראות מגמת צמיחה כלכלית בפולין. צמיחה זו מציבה אותה כיעד נחשק לניהול עסקים ולהשקעות שונות, ביניהן גם השקעות נדל"ן. תהליך הפיכתה למדינה החברה באיחוד האירופאי רק הוסיף לעליית קרנה.

חידוש פספורט פולני

כאמור, מעמד קבלת אזרחות פולנית מאפשר גם הוצאת דרכון פולני. הנפקת הדרכון נעשית לתקופה של 10 שנים. לאחר פרק זמן זה יש לחדשו. באופן כללי, הליכי הגשת הבקשה לאזרחות ודרכון וכן חידוש הדרכון הינם הליכים בהם מתמחים משרדי עורכי דין שונים בארץ. השירותים המוצעים על ידי משרדים אלו כוללים לרוב את מציאת המסמכים השונים כגון תעודות ישנות, ריכוז הטפסים הנדרשים לשם כל הליך והליך, תרגומם לשפה הפולנית ושליחתם למוסדות השונים.

לחץ כאן למידע חיוני אודות פולין

למידע חינמי נוסף בנושא הוצאת דרכון אירופאי עקב שורשים פולנים או אירופאיים אחרים – מלאו את הטופס מעלה ונחזור אליכם בהקדם!