המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות ליטאית

דרכון ליטאידרכון ליטאי – כל המידע הנחוץ לקבלת אזרחות ליטאית כולל פירוט ההטבות הניתנות לבעלי דרכון אירופאי, הסבר על הליך חידוש הפספורט ומידע רלוונטי נוסף! נכון להיום אזרח מדינת ישראל רשאי על פי חוק להחזיק בשתי אזרחויות. אזרחות ישראלית ואזרחות נוספת. עובדה זו גורמת לישראלים רבים לנצל את הזדמנות הפז ולנסות להוציא דרכון אירופאי.

ישנם יתרונות רבים הנגזרים מהחזקת אזרחות אירופאית ודרכון אירופאי. קבלת האזרחות והדרכון היא הליך לא פשוט, הכרוך בתנאי קבלה מקשים, והבאת מסמכים רבים שלפעמים קשה לאתרם לבד. לכן רצוי ואף מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין. השימוש בעורך דין לשם הוצאת דרכון ליטאי יקל, יזרז ויהפוך את התהליך ליעיל יותר.

זכאות

הזכאות לאזרחות ודרכון ליטאים תינתן אך ורק בשני מקרים: כתוצאה מנישואין לבן או בת זוג בעלי אזרחות ליטאית או כתוצאה מהורשה – אב, אם, סבא או סבתא בעלי אזרחות ליטאית. בכדי לקבל אזרחות זו יש לגשת לשגרירות ליטא בתל אביב ולמלא טופס בקשה לאזרחות ליטאית. לאחר מילוי הטופס ניתן על ידי השגרירות מסמך מפורט ובו כל האישורים והמסמכים שיש לספק לשגרירות ולממשלת ליטא על מנת לקבל אזרחות ודרכון.

יש להגיש מסמכים המוכיחים את קרבת המוריש או בן הזוג מנישואין אל האדם המבקש את האזרחות הליטאית. בין השאלות שתישאלו – מהי קרבתכם לבעל האזרחות הליטאית?, היכן הוא מתגורר?, האם שירת בצבא?, ממה הוא מתפרנס? ועוד שאלות רבות. כמובן שכל מידע שאותו יש לספק לממשלת ליטא, יש גם להוכיחו על ידי מסמכים מאושרים ורלוונטיים. כל המסמכים צריכים להיות מתורגמים לליטאית וחתומים על ידי נוטריון. לאחר הגשת כל המסמכים הרלוונטיים יש להמתין לתשובה של השגרירות.

כיצד להוציא דרכון ליטאי?

מכורח אזרחות ליטאית מוענקת לאדם הזכאות לדרכון הליטאי. קבלת האזרחות עשויה לקחת בין חצי שנה לשנה. מרגע קבלת האזרחות הליטאית, מדובר בחודש – חודשיים נוספים לערך עד קבלת הדרכון הליטאי.

זכויות

ליטא היא חברה מלאה באיחוד האירופאי. יוצא מכך שכל הזכויות והחוקים הרלוונטיים לאיחוד, חלים גם על המחזיק בדרכון או אזרחות ליטאית. הזכויות של מחזיקי דרכון אירופאי בכלל ודרכון ליטאי בפרט הן רבות. החל מהקלות במיסים, בביטוח לאומי, אפשרויות תעסוקה חוקיות באירופה, לימודים באירופה, מסחר ונדל"ן, כניסה חופשית לכל מדינות האיחוד האירופאי בלי צורך באשרות כניסה מיוחדות ועוד.

אופן החידוש

חידוש הדרכון נעשה בדרך המקובלת להנפקה או חידוש של דרכונים זרים. מדובר בשליחת הדרכון הישן שאינו בתוקף, בצירוף מסמכים המאשרים זכאות לאזרחות. בנוסף יש לצרף שתי תמונות פספורט. את כל אלו יש לשלוח לשגרירות ליטא בישראל. לאחר הבאת המסמכים כל שנותר הוא להמתין עד לקבלת תשובה חיובית או שלילית או עד לקבלת הדרכון עצמו. הדרכון בדרך כלל יישלח בדואר ואין צורך לאסוף אותו מהשגרירות. במידה והנכם שוהים בחו"ל הנפקת או חידוש דרכון ליטאי יכולים להתבצע בכל נציגות של שגרירות ליטאית בעולם.

לחץ כאן למידע חיוני אודות ליטא

אל תהססו ומלאו את השדות הרלוונטיים בטופס מעלה ונחזור אליכם תוך זמן קצר עם אינפורמציה חיונית והצעות מתאימות עבורכם!