המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות לטבית

דרכון לטבייש לך קשר דם כלשהו ללטביה? כדאי לך לקרוא כאן על כל הקשור לקבלת דרכון לטבי כמו מי זכאי להוציא אזרחות לטבית ומהם היתרונות של דרכון אירופאי. בישראל מספר לא מבוטל של צאצאים לטביים. לטביה הצטרפה אל האיחוד האירופאי בשנת 2004. מאז החלו ניסיונות גוברים להוצאת זכאות לאזרחות ולדרכון לטביים. לטביה היא אמנם מדינה קטנה, אך מפאת הנהירה בבקשות לאזרחות היא החמירה את חוקיה מאוד. לכן היא אוסרת על החזקת אזרחות כפולה, והיא החלה בשנים האחרונות לחייב את מבקשי האזרחות לעבור קורסים ללמידת השפה הלטבית.

לפני שאתם מחליטים כי אכן אתם מעוניינים בתהליך הארוך ובכל מה שכרוך בכך, רצוי שתחשבו היטב האם אתם מעוניינים בוויתור על האזרחות הישראלית לטובת אזרחות אירופאית.

זכאים להוצאת אזרחות לטבית

ממשלת לטביה אינה מאפשרת להחזיק באזרחות כפולה, כאמור, ומסיבה זו כל מי שיש לו אזרחות אחרת ומעוניין באזרחות לטבית, יאלץ לוותר על האזרחות האחרת. זאת כמובן במידה והוא זכאי לאזרחות לפי הקריטריונים.

זכאי לאזרחות ולדרכון לטבי כל מי שיש לו קשר דם עם אדם שהוא אזרח לטביה. כלומר אחד מהוריו או מהורי הוריו. חוק נוסף חשוב הוא שאם אותו אדם אליו יש לדורש הבקשה קשר דם, ויתר על אזרחותו בעבר, יהיה לו קשה מאוד לזכות בה בחזרה.

קבלת דרכון לטבי

קבלת דרכון לטבי מתבצעת אוטומטית עם קבלת אזרחות לטבית. יש לשלוח את כל המסמכים הרלוונטיים לשגרירות לטביה בישראל כשהמסמך החשוב ביותר מכולם הוא מסמך ויתור אזרחות ישראלית. המסמך צריך להיות חתום באישור משרד החוץ של ישראל. פירוש המסמך הוא כי בחרת לוותר על האזרחות הישראלית לטובת האזרחות הלטבית.

בנוסף למסמך יש לצרף את כל המסמכים האחרים והם: תעודות לידה, נישואין, פטירה, קורות חיים, שירות צבאי וכו'. כל אלו יוגשו בתיק בקשה מסודר לשגרירות לטביה בישראל. השגרירות תעביר את הטיפול בתיק אל ממשלת לטביה. מרגע שמתקבל אישור על זכאות לאזרחות, יונפק גם הדרכון הלטבי. הדרכון הלטבי מונפק לראשונה בלטביה ולאחר מכן נשלח לארץ.

יתרונות

היתרונות של דרכון לטבי וכמובן אזרחות לטבית הם כשל כל דרכון אירופאי. כלומר ניתן לעבוד באופן חוקי בכל מדינות האיחוד, לנהל עסקים ולסחור בנדל"ן, ללמוד במלגות מלאות ולפעמים חלקיות במוסדות אוניברסיטאיים מהגבוהים בעולם. כמו כן, ניתן לטייל ולנוע חופשי בין כל מדינות האיחוד האירופאי ללא הגבלת זמן. אחד היתרונות הגדולים הוא הכניסה הקלה לארצות הברית. הדרכון האירופאי משמש אשרת כניסה וחוסך מכם את התהליך הארוך של בקשת הוויזה האמריקאית.

חידוש פספורט לטבי

בדומה לאופן בו מבצעים חידוש של כל דרכון זר כך גם מתבצע הליך חידוש הפספורט הלטבי. יש להגיש בקשת חידוש דרכון בשגרירות לטביה בישראל. אל הבקשה יש לצרף את הדרכון שפג תוקפו, בצירוף המסמכים המוכיחים כי ויתרתם על כל אזרחות אחרת וכי אתם זכאים לאזרחות הלטבית. כמו כן יש לצרף תמונות פספורט מעודכנות. הטיפול בבקשה מתרחש כאן בשגרירות לטביה בישראל. לאחר מכן, דרכון לטבי תקף נשלח לכתובת דורש הבקשה לחידוש.

לחץ כאן למידע חיוני אודות לטביה

באם המידע הנ"ל רלוונטי לגביך – השאר פרטים בטופס מעלה וקבל בחינם פרטים חיוניים על הוצאת דרכון אירופאי!