המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות איטלקית

דרכון איטלקימתעניין בקבלת אזרחות איטלקית וכן, דרכון איטלקי? פה תמצא הסברים מפורטים אודות זכאות להוצאת דרכון אירופאי איטלקי, אופן ביצוע ההליך ופירוט ההטבות השונות! איטליה, ארץ המגף, נודעת בהיותה יעד תיירותי אטרקטיבי לכל המשפחה. איטליה שוכנת בדרום אירופה וגובלת עם צרפת, אוסטריה, שוויץ וסלובניה. פרט חשוב לא פחות הוא היות איטליה חברה באיחוד האירופאי.

אזרחות איטלקית, אם כך, מזכה את בעליה במגוון יתרונות, לא רק במדינה עצמה אלא בכל מדינות האיחוד האירופאי. אחד השימושים המוכרים של אזרחות אירופאית הוא למטרות עבודה ועסקים. ישראלים רבים גילו וממשיכים לגלות את הפוטנציאל הגלום בהוצאת אזרחות ואיתה דרכון איטלקי למטרות אלו ואחרות.

זכאות

חוק האזרחות האיטלקי קובע כי בעלי זכאות לאזרחות הם אלו שאביהם או אימם הם אזרחים איטלקים. בעבר, נקבעה האזרחות על פי האב בלבד אך חוק זה עבר שינוי בשנת 1948. בנוסף, ניתנת זכאות לאזרחות גם לאלו שנולדו באיטליה, או מתוקף נישואים לאזרח איטלקי.

בכדי להוציא אזרחות איטלקית יש להגיש בקשה מסודרת לשגרירות הכוללת הצהרת כוונות, עמידה בתנאים שונים בהתאם לסטאטוס המבקש ועוד. כך למשל אדם הנישא לאזרח או אזרחית איטלקים צריך להוכיח כי התגורר באיטליה במשך מספר שנים מוגדר מראש, ועליו להציג תעודת נישואין, תעודת יושר ומסמכים נוספים.

אזרחות איטלקית ליוצאי לוב

זכאות אפשרית נוספת היא ליהודי לוב. זאת מאחר ואיטליה החזיקה בעבר בריבונות על לוב. סעיפים בחוק האזרחות האיטלקי מגדירים מי מבין יהודי לוב עומד בתנאים השונים לקבלת האזרחות.

בשנים שקדמו לקום מדינת ישראל והן לאחריה, השתנו מספר פעמים החוקים הקובעים את זכאותם של יהודי לוב לאזרחות, זאת בעקבות השפעות מלחמת העולם השנייה על המדיניות האיטלקית בתחום זה. על מנת לברר את הזכאות ניתן לפנות למשרד הפנים האיטלקי ולשגרירות איטליה.

איך להוציא דרכון איטלקי?

הוצאת הדרכון מתאפשרת לכל אזרח איטלקי באשר הוא. דרכון אירופאי זה, מזכה את בעליו בשורה של הטבות הניתנות לכל האזרחים במדינות החברות באיחוד האירופאי.

בכדי להנפיק דרכון זה יש להצטייד במסמכים הבאים:

– בקשה רשמית להנפקת דרכון
– תעודת זהות
– שתי תמונות פספורט עדכניות
– תמצית רישום אוכלוסין

יש לומר כי לעתים נדרשים מסמכים נוספים בהתאם לאופי הבקשה (אזרח המתגורר באיטליה או לחילופין אזרח המתגורר מחוץ לגבולות איטליה)

הטבות

בין ההטבות הניתנות לבעלי דרכון איטלקי נמצאות אלו הנוגעות לתחום המגורים, העבודה והלימודים. פריבילגיות בתחום מגורים הן למעשה החופש להתגורר ולעבור בין מדינות האיחוד האירופאי. ההטבות בתחום העבודה מאפשרות מציאת תעסוקה באיטליה וברחבי האיחוד האירופאי, כמו גם מימוש של יוזמות עסקיות שונות. יתרונות הנוגעים ללימודים מתבטאים בין היתר בהנחות גדולות בעלות הלימודים במוסדות האקדמיים השונים במדינות אלו.

חידוש פספורט איטלקי

חידוש הדרכון והארכתו נעשים דרך השגרירות האיטלקית. ישנם סעיפים שונים הנוגעים להארכת הדרכון ולחידושו. כך למשל דרכונים שהונפקו לאחר שנת 2003 תקפים לעשר שנים ולא ניתנים להארכה. לעומת זאת דרכונים שהונפקו לפני שנה זו, תקפים לחמש שנים וניתנים להארכה של עשר שנים נוספות. ההנחיות לחידוש ולהארכה מופיעות באתר הרשמי של שגרירות איטליה. לא מיותר לציין כי קיימים משרדים שונים המתמחים בהוצאת דרכון איטלקי ואלו מציעים מתן שירותים וייעוץ בתחום זה.


לחץ כאן למידע חיוני אודות איטליה

מעוניין במידע נוסף על הוצאת דרכון איטלקי? השאר פרטים בטופס הנ"ל ונחזור אליך בהקדם!