המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות הונגרית

דרכון הונגריאיך מקבלים אזרחות הונגרית ובאמצעותה גם דרכון אירופאי? לפניכם כל מה שצריך לדעת בנושא דרכון הונגרי כולל הטבות ואופן חידוש הפספורט! בשנים האחרונות מצטרפות עוד ועוד מדינות לאיחוד האירופאי. התחזקות האיחוד והמטבע האירופאי מעניקות זכויות והטבות רבות למחזיקי דרכון אירופאי או אזרחות אירופאית. הונגריה היא בין המדינות שהצטרפו לאחרונה לאיחוד. בישראל יש צאצאים רבים של ילידי יהדות הונגריה. בכדי להוציא אזרחות ובכך גם דרכון, אין שום צורך בהוכחת שליטה בשפה ההונגרית. כמו כן אין צורך לוותר על האזרחות הישראלית.

התהליך להוצאת האזרחות והדרכון עלול להיות ארוך ודורש הרבה סבלנות. ישנם עורכי דין רבים שהתמחותם היא בהוצאת אזרחיות זרות ודרכונים זרים ואף יש עורכי דין המתמחים בהוצאת אזרחות הונגרית ודרכון הונגרי. סיוע מקצועי יכול להקל על התהליך רבות, לקצר אותו ואף להעלות את הסיכויים לקבלת האזרחות.

מי זכאי?

הזכאים לאזרחות הונגרית הם כל מי שיש לו קשר דם כלשהו עם אדם בעל אזרחות ודרכון הונגרים. כלומר, צאצא ישיר להורים בעלי אזרחות מהונגריה. כיוון שגבולותיה של הונגריה השתנו פעמים רבות במהלך השנים, אדם יקבל אזרחות רק במידה ועיר הולדתו ההונגרית, או עיר הולדת הוריו, נחשבה באותה תקופה כחלק מגבולות הונגריה.

החוק ההונגרי מבחין בין מי שמבקש זכאות לאזרחות שאביו אזרח הונגריה לבין מי שמבקש אזרחות שאמו אזרחית הונגריה. חוקי הזכאות באופן כללי משתנים מעת לעת. לרוב הם נעשים נוקשים יותר לכן יש לעקוב אחר השינויים בכדי לדעת איזה מידע ומסמכים נדרשים בהתאם.

איך להוציא דרכון הונגרי?

כל מי שמחזיק אזרחות הונגרית גם זכאי לדרכון הונגרי. הבקשה להנפקת הדרכון ההונגרי מתבצעת בישראל אך הנפקת הדרכון עצמו מתבצעת בהונגריה. תהליך הוצאת דרכון הונגרי נמשך בין ארבעה חודשים לשנה וחצי. התהליך כולו כולל כמה שלבים. בראשית התהליך מתמקדים בבדיקת זכאות לאזרחות ההונגרית והדרכון. לאחר מכן, ישנו שלב האיסוף ואיתור המסמכים המוכיחים את הזכאות. כמו כן, במידת הצורך קיים שלב תרגום המסמכים הרלוונטיים. ולבסוף ישנו שלב בניית תיק בקשה, מילוי טפסים ושאלונים, מסירת טביעות אצבע ועוד.

הטבות

עם הצטרפותה של הונגריה לאיחוד האירופאי, הפך הדרכון ההונגרי לדבר נחשק ביותר. ההטבות הנלוות להחזקת דרכון הונגרי הן אותן הטבות הנלוות לכל מחזיק בדרכון אירופאי. החל מהטבות של לימודים, תעסוקה, מגורים, נדל"ן ועסקים. כמובן שעצם החזקת הדרכון מקלה על הכניסה כתייר לכל מדינות האיחוד האירופי. לדרכון האירופאי יתרון גדול בכך שהוא מהווה אשרת כניסה לארצות הברית לשלושה חודשים, ובכך פוטר את בעל הדרכון מהוצאת ויזה מיוחדת לארה"ב.

חידוש פספורט הונגרי

תהליך חידוש הדרכון מתרחש כאן בישראל. על מנת לקבל דרכון חדש יש לשלוח לשגרירות הונגריה בישראל מספר מסמכים: הדרכון הישן שפג תוקפו, מסמכים המוכיחים זכאות לאזרחות (תעודות לידה, פטירה, נישואין, ירושה) ושתי תמונות פספורט. בניגוד לדרכון המונפק פעם ראשונה, הנפקת הדרכון המחודש, מתבצעת כאן בשגרירות הונגריה שבישראל. ברגע שהדרכון מוכן הוא נשלח לכתובת של המחזיק אזרחות הונגרית, כאן בארץ.

לחץ כאן למידע חיוני אודות הונגריה

רוצים דרכון אירופאי? אז למה אתם מחכים?! השאירו פרטיכם בטופס הנמצא מעלה וקבלו ייעוץ והכוונה ללא תשלום!