המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות יוונית

אזרחות יווניתמעוניינים להוציא אזרחות יוונית ולא יודעים מאיפה להתחיל? קראו עוד באתר דרכון אירופאי וגלו את כל המידע שיסייע לכם בתהליך לקבלת דרכון יווני! מדינות האיחוד האירופאי הן מהמקומות המפותחים בעולם מהרבה בחינות. בשנים האחרונות עלתה המודעות ליתרונות הרבים של החזקת אזרחות ודרכון אירופאים. יותר ויותר אנשים מנסים לקבל את האזרחות הנחשקת. יוון היא חברה ותיקה במדינות האיחוד האירופאי, למרות שככל שעובר הזמן עוד מדינות מצטרפות לאיחוד, ממשיכה יוון להיות אחת המדינות המבוקשות לקבלת אזרחות יוונית ודרכון יווני.

תהליך קבלת האזרחות היוונית הוא תהליך ארוך המתחיל כאן בארץ וממשיך במשרדי הפנים ביוון. לפעמים הליך זה עלול לקחת בין חצי שנה לשנה וחצי, ואף היו מקרים שההליך נמשך כשלוש שנים. ההטבות הרבות שתקנה לכם אזרחות אירופאית הן רבות ולכן רבים בוחרים כן לנסות ולעבור את התהליך. לא כל הארצות מאפשרות החזקת אזרחות כפולה, יוון היא מבין המדינות שכן מאפשרות אזרחות כפולה. כלומר, החזקת שני דרכונים ושתי אזרחויות שונות וזהו יתרון משמעותי.

מי זכאי לאזרחות יוונית?

מי שזכאי לקבל אזרחות יוונית הוא מי שיכול להוכיח זיקת דם כלשהיא לאדם בעל אזרחות כזו. זה יכול להיות אב, אם, סבא, סבתא ואפילו סבא או סבתא רבא. את הזכאות תצטרכו להוכיח על ידי מסירה של מסמכים רבים כגון: תעודות לידה, מסמכי נישואין, מסמכי ירושה, תעודות פטירה ועוד. את כל המסמכים הללו יש להגיש בתיק בקשה מסודר ולהעבירו למשרדי הפנים של יוון להמשך טיפול. נישואין לאדם בעל אזרחות מיוון אינם מקנים אוטומטית אזרחות גם לבן או בת זוגו. קבלת אזרחות במקרה כזה כרוכה גם היא בוועדות ומילוי טפסים. אומנם מדובר בתהליך קצר יותר אך חשוב לציין זאת.

קבלת דרכון יווני

מי שאושרה בקשתו וקיבל אזרחות יוונית, זכאי להוציא דרכון יווני גם כן. הנפקה של הדרכון בפעם הראשונה תתבצע ביוון, במשרדי הפנים של ממשלת יוון. לאחר מכן יישלח אליכם הדרכון לארץ.

הטבות

החזקת דרכון אירופאי בכלל ודרכון יווני בפרט מביאה עמה הטבות רבות. ראשית, ישנה האפשרות לעבוד ולגור בכל מדינות האיחוד האירופאי באופן חוקי לחלוטין. שנית, החזקת הדרכון תאפשר בעתיד כניסה לארצות הברית ללא צורך בהוצאת ויזה. שלישית, הדרכון מאפשר ללמוד לימודים אקדמאיים ללא תשלום שכר לימוד או עם תשלום חלקי ומועט. כמו כן, הדרכון מאפשר עסקים של רכוש ונדל"ן בכל מדינות האיחוד. מלבד כל אלו הדרכון היווני יאפשר לכם כניסה קלה ונעימה להרבה מדינות בעולם, שכיום הדרכון הישראלי מגביל אתכם.

תהליך החידוש

מרגע שכבר הוכחה זכאות לקבלת דרכון יווני, החידוש של דרכון זה הוא פשוט למדי. ישנם מספר דברים חשובים שעליכם לעשות. לשלוח לשגרירות יוון שבישראל את הדרכון הישן שפג תוקפו, לצרף לכך את המסמכים שהוכיחו כי אתם זכאים לאזרחות וכמובן לצרף לכך תמונות פספורט עדכניות שלכם. השגרירות היוונית כבר תדאג לשלוח את המסמכים לאישור ביוון. מרגע שהכול מאושר יונפק לכם הדרכון כאן בארץ.

לחץ כאן למידע חיוני אודות יוון

רוצים להוציא דרכון יווני? צרו עימנו קשר ונעניק לכם הסברים מפורטים בחינם על התהליך לקבלת אזרחות יוונית!