המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות גרמנית

דרכון גרמניכל המידע אודות אזרחות גרמנית – הזכאות לקבלת דרכון גרמני, המסמכים הנדרשים לטובת הנפקת דרכון אירופאי גרמני, הליך חידוש פספורט זה והזכויות המובטחות. גרמניה נחשבת לאחת הערים האירופאיות המשגשגות ביותר מבחינות רבות. כלכלתה ידועה ככלכלה החזקה באירופה, זאת הודות לתעשייתה הענפה ולהישגיה המרשימים בתחום. תרומה נוספת למעמדה כמעצמה כלכלית נובעת מהיותה חברה באיחוד האירופאי. אזרחי גרמניה נהנים מהטבות מרחיקות לכת הניתנות על ידי מוסדות המדינה השונים. ביניהם נמנים גם שירותי הרווחה הנחשבים מהמפותחים באירופה.

עובדות אלו נוספות להטבות אזרחיות כגון רכישת השכלה גבוה, אפשרויות תעסוקה וניהול עסקים וויזות מעבר בין מדינות האיחוד האירופאי, והופכות את התהליך של קבלת אזרחות גרמנית וכן דרכון גרמני, לנחשקים בקרב רבים.

זכאות לאזרחות גרמנית

בין הזכאים לקבל אזרחות אירופאית זו נמנים גם ישראלים רבים שהינם צאצאים לבעלי אזרחות גרמנית. התנאים לזכאות מעוגנים בחוק במדינה והשתנו עם השנים. באופן עקרוני נקבעת הזכאות על פי קשר דם. מקום הלידה אינו מהווה גורם זכאות (או אי זכאות) לכאן או לכאן. משמע, לידה בגבולות גרמניה ומחוצה לה לא יהוו תנאים לזכאות.

ההערכה היא כי בישראל קיימים זכאים רבים לאזרחות זו. חלקם אינם מודעים לכך או מתקשים לאשרר זאת. משרדי עורכי דין רבים מתמחים בנושא זה ומציעים בין שירותיהם גם בדיקת זכאות.

על מנת להגיש בקשה לקבלת אזרחות גרמנית יש להמציא את המסמכים הבאים:

• תעודת לידה של המבקש
• תעודת לידה (גרמנית) של הוריו
• תעודת נישואין/גירושין
• מסמכים המעידים על שינוי שם
• תמצית רישום ממשרד הפנים (מרשם האוכלוסין)
• דרכון גרמני (באם קיים)
• מסמכים נוספים המהווים אסמכתות להיות המבקש/הוריו/סביו בעלי אזרחות או שאזרחותם נשללה מהם

הדרישה למסמכים אלו ואחרים הינה תלויית זהותו של המבקש ואופי בקשתו. בנוסף נהוג לתרגם את כל המסמכים הללו לשפה הגרמנית על מנת להציגם לרשויות ולמוסדות השונים. ייתכן כי במקומות מסוימים תתאפשר קבלה של מסמכים בשפה האנגלית.

כפי שצוין, משרדי עורכי דין שונים בארץ, מציעים שירותיהם למעוניינים בהוצאת האזרחות. מלבד לשירות בדיקת הזכאות, מאפשרים משרדים אלו מתן עזרה באיסוף המסמכים, בתרגומם לשפות הנדרשות (בהתאם לדרישות ברשויות השונות), בהגשתם למוסדות ובניהול ההליך כולו. במקרים מסוימים יכול תהליך הגשת הבקשה וקבלת האזרחות להפוך למורכב מאחר וישנם מסמכים חסרים או קושי במציאת עדויות והוכחות לזכאות. משרדים אלו יכולים להקל על המבקשים בתהליך זה והן למנוע טעויות ועיכובים השכיחים בו.

קבלת דרכון גרמני

הדרכון הגרמני מכונה גם דרכון אירופאי. למעשה כל אזרח גרמני זכאי להנפיק דרכון זה. הוצאתו מומלצת במקביל להוצאת האזרחות מאחר והחזקתו מאפשרת פריבילגיות רבות. דרכון זה מהווה את כרטיס הכניסה למדינות האיחוד האירופאי ולקבלה מיידית של זכויות ויתרונות שונים להם זכאים האזרחים במדינות האיחוד.

זכויות

הדרכון הגרמני מזכה באופן מיידי בהטבות נרחבות ברכישת השכלה, לא רק בגרמניה עצמה, אלא במדינות שונות באיחוד האירופאי. בנוסף בעזרתו ניתנות ויזות מעבר ואשרות שהייה במדינות האמורות. יותר מכך, מתאפשרת גם כניסה לארצות הברית לשלושה חודשים, זאת ללא הוצאת וויזת שהייה.

אחד מהיתרונות המובהקים של בעלי דרכון זה הינו בתרומה לאפשרויות העסקיות ולאישורי העבודה השונים הניתנים מתוקף החזקתו. יתרונות אלו באים לידי ביטוי במדינות השונות ברחבי אירופה המשתייכות לאיחוד האירופאי ונוספים לתועלות הרבות של אזרחי גרמניה במדינתם.

חידוש דרכון גרמני

תוקפו של הדרכון עומד על עשר שנים למחזיקים בדרכון זה שעברו את גיל 24. לאלו הנמצאים מתחת לגיל זה תוקף הדרכון עומד על שש שנים. לא קיימת אפשרות להאריך את תוקף הדרכון אלא רק לחדשו. הפרוצדורה לחידוש דרכון גרמני נעשית על ידי הגשת מסמכים שונים ביניהם הדרכון הישן (ולעיתים גם תעודת אזרחות גרמנית), תמונות פספורט, תעודת זהות ובמקרים מסוימים תעודות נוספות.

לחץ כאן למידע חיוני אודות גרמניה

רוצה בייעוץ ומידע חינמי נוסף שימקד אותך יותר בנושא הוצאת פספורט גרמני? השאר פרטיך בטופס הנ"ל ונחזור אליך בהקדם!