המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות צרפתית

דרכון צרפתיתוהים אם אתם זכאים לקבל אזרחות צרפתית? לפניכם פרטים חשובים בנושא כמו: מי זכאי להוציא דרכון צרפתי וכיצד, מהם היתרונות לבעלי דרכון אירופאי צרפתי ואיך מחדשים אותו. תדירות הבקשות להוצאת אזרחויות אירופאיות עבור אזרחי ישראל, גברה בשנים האחרונות. הרבה אזרחים ישראלים, ביניהם גם יוצאי צפון אפריקה, מבקשים כיום להוציא אזרחות צרפתית. אלו המבקשים לעשות זאת, עושים זאת בדרך כלל באמצעות קרובי משפחה קרובים או רחוקים, שהיה להם או עדיין קיים קשר כלשהו עם צרפת.

התנאים לקבלת אזרחות משתנים בין מדינה למדינה, וחלקם נוקשים יותר, חלקם נוקשים פחות. בדרך כלל תהליך הוצאת האזרחות מלווה בעורך דין המסייע בהשגת המסמכים הדרושים לשם קבלת האזרחות הצרפתית. לאזרחות נלוות תמיד גם קבלת דרכון אירופאי, במקרה זה דרכון צרפתי.

תנאים לקבלת אזרחות צרפתית

ישנן מספר הגדרות רשמיות בהן הצהירה צרפת מיהו אזרח צרפת לפי החוק. בין האפשרויות ישנה האופציה של אזרחות מולדת (משמע שאחד מהוריך או שניהם הם ילידי צרפת או אזרחי צרפת). ישנה גם האפשרות להליך התאזרחות. אזרח ישראל המבקש לקבל אזרחות מצרפת יעשה זאת באמצעות האפשרות השנייה – בעקבות הליך התאזרחות בצרפת.

תנאי קבלת האזרחות בהליך זה הם או בתוקף נישואים או בזכייה בירושה. כלומר, אם לאדם המבקש לקבל אזרחות, אין אפשרות להציג איזשהו מסמך המאשר קשר משפחתי כלשהו עם אדם בעל אזרחות צרפתית או דרכון צרפתי, לא יוכל האדם המבקש לקבל אזרחות.

בנוסף לתנאי הכרחי זה מתבקש האדם המעוניין באזרחות, להמציא מספר אישורים ומסמכים נוספים, המעידים על זכאותו של האדם לקבל אזרחות – תעודת לידה, תעודת נישואין, מסמכים צבאיים, תעודות פטירה, צילומי דרכונים קיימים, תעודת הורשה ובמקרים נדירים תעודת תרומה והוקרה לצרפת.

דרכון צרפתי ליוצאי מרוקו

רבים מבני עולי צפון אפריקה ובעיקר מרוקו, אינם מודעים לזכויות המגיעות להם כצאצאים של בעלי דרכון אזרחי. המסמכים הנחוצים לאותם אזרחי ישראל המבקשים אזרחות מצרפת, הם כל ראיה שתוכיח כי הוריהם או הורי הוריהם היו בעלי אזרחות של צרפת.

יתרונות

צרפת היא ממייסדות האיחוד האירופאי. כמו כן היא בין המדינות המובילות באיחוד. גם אם אין בכוונתכם להגר לצרפת, היתרונות של אזרחות צרפתית ודרכון צרפתי שימושיים בצרפת ובכל מדינות האיחוד האירופאי, לתיירות, לתעסוקה, ללימודים ועוד. בכל מקרה שהוא, האזרחות הצרפתית אינה גורעת אלא רק מוסיפה לנוחיותו של המבקש לקבלה. האזרחות הצרפתית מקנה זכויות רבות למחזיק בה – ביניהן פיצויים, פנסיה מכובדת במידה ועבדת במדינה או עבור מוסדות של המדינה (בתי הספר אליאנס), חינוך חינם, מלגות לימודים שונות ועוד.

כיצד מחדשים פספורט צרפתי?

בכדי להנפיק או לחדש דרכון צרפתי, יש דרך אחת בלבד לעשות זאת – והיא דרך ממשלת צרפת. הממשלה הצרפתית היא הרשאית היחידה להעניק או לחדש דרכון לכל אדם העומד בקריטריונים ובאישורים. בכדי לחדש את הדרכון הצרפתי נדרשים: הדרכון הצרפתי הישן, הוכחת מעמד זכאות, כלומר תעודת הורשה או נישואין, ושתי תמונות פספורט.

לחץ כאן למידע חיוני אודות צרפת

אינפורמציה נוספת על נושאים הקשורים לדרכון אירופאי כמו: הוצאת הדרכון, עבודה ולימודים לבעלי דרכון זה וכיוצא בכך תוכלו לקבל ביתר קלות ובחינם(!) על ידי השארת הפרטים הנדרשים בטופס מעלה!