המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות פינית

דרכון פינימי זכאי לקבל אזרחות פינית ולהוציא דרכון פיני? כיצד עושים זאת? מהן ההטבות הניתנות לבעלי דרכון אירופאי? כל התשובות לשאלות אלו ועוד נמצאות כאן! מדינות סקנדינביה הצפוניות ופינלנד ביניהן נחשבות ליעד מבוקש להגירה מאז שנות התשעים.

מדיניות קליטת הזרים של פינלנד נוחה במיוחד לזרים איכותיים, ומאפשרת הוצאת אזרחות, חידוש אזרחות ותהליך התאזרחות שמבוסס על זכאות קיימת או על ביסוס של חיים בפינלנד. אזרחות פינית כמו גם דרכון פיני הם מסמכים מבוקשים שמאפשרים איכות חיים גבוהה ופותחים דלתות ואפשרויות גם במדינות אחרות.

מי זכאי לאזרחות פינית?

זכאות לקבלת אזרחות אירופאית מסוג זה יכולה להתבסס על אזרחות של ההורים. במקרה והאמא היא אזרחית פינית, האזרחות מועברת אוטומטית לצאצאים. במקרה והאב הוא אזרח פינלנד, זכאות לאזרחות של הצאצאים תלויה בקיום חוזה נישואין בין ההורים, אחרת יש צורך בהצהרת אבהות. מי שנולד להורים או הורה פיני, מחוץ לפינלנד, רשאי לבקש אזרחות עד גיל 22, בתנאי שיש לו קשר חזק מוכח לפינלנד. יש מצבים בהם אדם יידרש לביצוע שירות לאומי בפינלנד, או להבטיח מעבר קבע לפינלנד לפני גיל 30, כתנאי לקבלת אזרחות.

הבקשות מוגשות בשגרירות פינלנד בישראל, רח' איינשטיין 40, תל אביב (קניון רמת אביב), ונבדקות על ידי שירותי ההגירה הפיניים. כל אזרח פיני רשאי לקבל דרכון פיני ולהחזיק בו במקביל לדרכון הישראלי. דרכון זה אינו זהה לחלוטין לאותו דרכון אירופאי מוכר אם כי פינלנד מקיימת קשרים טובים עם האיחוד האירופי ומשתייכת אליו.

במקרים אחרים, אזרחות פינית תוענק לאחר שהות בפינלנד שנתמכת באשרת שהייה. אשרה זו ניתנת לעובדים ולבוגרי מוסדות השכלה גבוהה בפינלנד, לרוב לתוקף של שנה. לאחר תום השנה ניתן להאריך את אשרת השהייה או להחליפה בסטאטוס של תושב קבע ובמידה וקיימת התאקלמות טובה, להתחיל בתהליך התאזרחות. אזרחים פיניים מקבלים זכויות סוציאליות משופרות, לימודים בחינם, אפשרויות תעסוקה, פספורט פיני שמאפשר גישה נוחה לאירופה ולעולם והטבות נוספות. יש לומר כי ניתן להחזיק אזרחות כפולה, פינית וישראלית או אחרת.

קבלת דרכון פיני

פספורט פיני הוא דרכון ביומטרי, מאז 2006. הוא כולל אמצעי זיהוי ביומטריים: צ'יפ אלקטרוני, טביעת אצבעות וזיהוי תווי פנים. לצורך הנפקתו והגשת הבקשה יש צורך להגיע באופן אישי לשגרירות. בעלי אזרחות פינית יכולים להחזיק באותו הדרכון למשך חמש שנים, לכל היותר. חובה להדגיש כי אין אפשרות לרשום ילדים בדרכון ההורים.

יתרונות

אזרחות פינית כוללת יתרונות רבים, הודות למדיניות הרווחה ואיכות החיים הגבוהה בפינלנד וכן הודות לקשריה הטובים עם מדינות סקנדינביה, האיחוד האירופי ומדינות נוספות כמו ארה"ב, קנדה, אוסטרליה ועוד. גם מי שאינו מעוניין להתגורר בקביעות בפינלנד ייהנה כאזרח מהחזקת פספורט פיני שמאפשר מציאת עבודה באירופה ובחו"ל בקלות, תנאים טובים במוסדות להשכלה גבוהה בחו"ל ותנאי מעבר נוחים בין מדינות.

חידוש פספורט פיני

דרכון פיני מצריך חידוש אוטומטי אחת לחמש שנים, כלומר תוקפו פג בתוך פרק זמן זה. כדי לחדש דרכון יש צורך להזדהות כבעל אזרחות פינית, כלומר להציג את הפספורט הישן. טרם הגשת הבקשה לחידוש יש לוודא שהפרטים המופיעים במרשם האוכלוסין הפיני הינם עדכניים ונכונים.

לחץ כאן למידע חיוני אודות פינלנד

לקבלת ייעוץ והכוונה נוספים וללא כל תשלום – השאירו פרטים בטופס הנ"ל!