המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות הולנדית

דרכון הולנדיכיצד מוציאים דרכון הולנדי? איך מחדשים אזרחות הולנדית? מהן ההטבות לבעלי דרכון אירופאי הולנדי? לפניכם כל התשובות! הולנד ידועה כאחת המדינות הליברליות ביותר באירופה ובעולם בכלל. עובדה זו, יחד עם כלכלתה המשגשגת, יחסיה החמים עם ישראל והיותה יעד תיירותי מושך, הופכים את האזרחות ההולנדית לאטרקטיבית ביותר.

הרעיון העומד מאחורי הוצאת אזרחות וכן, דרכון הולנדי קשור בעיקר ליתרונות הרבים הכרוכים בכך. הולנד משתייכת לאיחוד האירופאי ולמעשה אף הייתה ממקימות האיחוד. דבר זה מזכה את אזרחיה באופן אוטומטי בהטבות שונות בעבודה, רכישת השכלה ועוד.

הזכאים לקבלת אזרחות הולנדית

החוק ההולנדי מגדיר מספר מצבים בהם ניתן להוציא אזרחות הולנדית. ביניהם; זכאות מלידה (זכאות זו היא ללא תנאי מקדים ללידה בהולנד), זכאות לילדים להורים בעלי אזרחות, זכאות לנישאים כחוק לבעל או בעלת אזרחות, זכאות לילדים מאומצים ואף לבעלי אזרחויות אחרות המעוניינים להפוך לאזרחים הולנדים (בתנאים מסוימים).

תהליך הגשת הבקשה לאזרחות נעשה דרך שגרירות הולנד והשירותים הקונסולריים הניתנים בה.
משרדי עורכי דין רבים, המתמחים בהוצאת אזרחות אירופאית ודרכון אירופאי, מציעים את שירותיהם בתחום. משרדים אלו יכולים לייעץ, לעזור באיסוף המסמכים הדרושים להגשת הבקשה, לתרגם את המסמכים בעת הצורך להולנדית או אנגלית, להנחות את מבקש הבקשה במקרים בהם הבקשה מורכבת יותר וכן הלאה.

דרכון הולנדי – כיצד מוציאים?

הזכאות לדרכון ההולנדי, המכונה גם דרכון אירופאי, ניתנת באופן אוטומטי לכל אזרח הולנדי. יחד עם זאת הנפקת הדרכון אינה אוטומטית ויש להגיש בקשה להנפקתו בקונסוליה ההולנדית.

הבקשה כרוכה בהצגת מסמכים שונים ביניהם נמנים המסמכים הבאים:

• תעודת לידה מקורית בהולנדית או אנגלית החתומה בחותמת אפוסטיל
• דרכון הולנדי של ההורה או ההורים המחזיקים באזרחות הולנדית
• דרכון ישראלי של ההורה שאינו בעל אזרחות (בהתאמה לסעיף הקודם)
• תעודה המעידה על היות המועמד תושב ואזרח ישראל
• תעודת נישואין של המבקש ו/או הוריו בהולנדית, אנגלית או עברית (החתומה באפוסטיל)
• תמונת פספורט עדכנית, צבעונית, בעלת רקע לבן או אפור

הטבות

ההטבות להן זכאים בעלי אזרחות הולנדית או דרכון הולנדי הן רבות ומשמעותיות. כל אזרח זכאי לעבוד בהולנד או באחת מהמדינות החברות באיחוד האירופאי. בנוסף, ניתנת אפשרות לנהל יוזמות עסקיות שונות באירופה ואף בארצות הברית. הטבה נוספת ומוכרת יחסית הינה וויזת המעבר בין מדינות האיחוד. מעבר לוויזת המעבר, ניתנת גם וויזת שהייה במדינות אלו.

הטבה ניכרת אחרת הינה ברכישת השכלה גבוהה במוסדות לימוד שונים באיחוד האירופאי. בחלק ממדינות אלו ניתנות הנחות משמעותיות לסטודנטים בעלי אזרחות. מאחר והולנד הייתה ממקימות האיחוד האירופאי, אזרחיה זכאים למלוא ההטבות והיתרונות המוענקים, בשונה ממדינות שהצטרפו לאיחוד בשנים האחרונות.

חידוש פספורט אירופאי הולנדי

במקרה של חידוש הדרכון בלבד יש להציג את המסמכים הבאים:

• הדרכון הישן
• תעודה המעידה על היות המבקש תושב ואזרח ישראל
• תמונת פספורט עדכנית, צבעונית, בעלת רקע לבן או אפור

לחץ כאן למידע חיוני אודות הולנד

מעוניינים להוציא פספורט אירופאי? מלאו את הטופס הנ"ל וקבלו הכוונה וייעוץ חינם בנושא!