המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות דנית

דרכון דנימעוניין להוציא דרכון דני? כאן תקבל מידע מקיף כמו מי זכאי לקבל אזרחות דנית, איך מנפיקים דרכון אירופאי דני ועוד פרטים כגון אופן חידוש פספורט זה והזכויות שמעניק. דנמרק הצטרפה למדינות האיחוד האירופאי בשנת 1973. מאז, אזרחות דנית ודרכון דני מעניקים את כל היתרונות וההטבות הנלווים לכל דרכון אירופאי. במידה והנכם מעוניינים לפתוח בהליך של בקשה לאזרחות דנית ובהמשך גם דרכון דני, יש לקחת בחשבון כי הקריטריונים לזכאות הם לא פשוטים כלל. דנמרק החמירה את חוקיה לגבי ההליך של קבלת אזרחות אירופאית מסוג זה.

החוק המחמיר ביותר הוא החוק הדורש לוותר על כל אזרחות אחרת מלבד האזרחות הדנית. כלומר אין אפשרות להחזקת אזרחות כפולה ויש לוותר על האזרחות הישראלית. כמו כן יש לוותר על מגורים בישראל לתקופה של כמה שנים. אין ספק שמדובר בתהליך ארוך ומתיש לכן יש להתאזר בסבלנות רבה לפני שמתחילים בו.

מי זכאי?

עבור ישראלים ישנן שלוש אפשרויות בכדי לקבל אזרחות דנית. דרך אחת היא קבלת האזרחות באופן אוטומטי בלידה, כלומר אם אחד מההורים הוא אזרח דנמרק. כמו כן, ילד מתחת לגיל 12 שאומץ על ידי אזרחי דנמרק מקבל אוטומטית את האזרחות הדנית. האפשרות השלישית היא על ידי התאזרחות לפי חוק. בהתאזרחות על פי חוק ישנם מספר קריטריונים חשובים בהם יש לעמוד על מנת להיות זכאי לאזרחות.

ראשית, יש להצהיר על מוכנות לוותר על האזרחות הנוכחית. שנית, נדרש לפרט את קורות החיים ולדווח כי הם נקיים מעבירות פליליות. כמו כן, חובה על פי חוק לגור בדנמרק לתקופה מסוימת על מנת לקבל אזרחות דנית. בנוסף, ממשלת דנמרק מחייבת לעבור מבחני שפה, בכדי להוכיח שליטה מסוימת בשפה הדנית, כמו גם מבחן אזרחות על התרבות, החברה וההיסטוריה של דנמרק.

איך להוציא דרכון דני?

הוצאת הדרכון הדני מתבצעת לאחר הוצאת האזרחות הדנית. יש לצרף בתיק בקשה מסודר את כל המסמכים ולשלוח לשגרירות דנמרק בישראל. השגרירות תעביר את תיק הבקשה לטיפולה של ממשלת דנמרק. במידה והבקשה תימצא מתאימה ותאושר האזרחות יונפק גם דרכון דני. הדרכון הדני כיום הוא דרכון ביומטרי והוא מונפק בדנמרק.

זכויות לבעלי אזרחות דנית

הזכויות הנלוות להחזקה בדרכון דני ובאזרחות הדנית הן כשל כל מדינה אירופאית השייכת לאיחוד. מדובר בלימודים בחינם או בסבסוד כלשהוא בכל רחבי דנמרק ובאירופה בכלל, במגורים בדנמרק או בכל מדינה אחרת באיחוד האירופאי, ובתנועה חופשית בכל רחבי אירופה ובעולם כולו באמצעות הדרכון האירופאי. זכויות אטרקטיביות נוספות הן כניסה חופשית לארה"ב בלי צורך בויזה ואפשרות לעסוק בנדל"ן ובעסקים אחרים באופן חוקי באירופה.

כיצד מחדשים פספורט דני?

חידוש דרכון דני ניתן לביצוע ואורך כשנה מאז שפג תוקפו של הדרכון. מכיוון שבשנת 2012 עברה דנמרק לדרכונים ביו-מטרים, חידוש פספורט דני ייעשה אך ורק במשרדי הפנים של דנמרק. במידה ומעוניינים אפשר לבצע בשגרירויות דנמרק הארכה בלבד של הדרכון הנוכחי ולא חידוש לדרכון. הארכה ניתנת בדרך כלל עד 12 חודשים מקסימום.

לחץ כאן למידע חיוני אודות דנמרק

לקבלת ייעוץ והכוונה בחינם בכל הקשור להוצאת דרכון אירופאי – השאר את פרטיך בטופס מעלה!