המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות צ'כית

דרכון צ'כיכל מה שרציתם לדעת על אזרחות צ'כית: מי זכאי להוציא דרכון צ'כי, מהי הפרוצדורה לקבלת דרכון אירופאי מסוג זה ומהם היתרונות. האיחוד האירופאי הוא איגוד של 27 המדינות החזקות באירופה שהחל ב-1951. צ'כיה הצטרפה לאיחוד בשנת 2004, מאז עלתה המודעות לחשיבות וליתרונות שבהחזקת דרכון אירופאי. ישנו מספר לא מבוטל של אזרחים ישראלים צאצאי צ'כיה במדינת ישראל. רבים מהם מנסים כיום לקבל אזרחות ודרכון צ'כים גם כן.

אמנם התהליך לקבלת אזרחות אירופאית הוא לא פשוט. הוא כרוך באישורים, שאלונים והמצאת מסמכים רבים. כל אלו צריכים להיות מתורגמים לצ'כית וחתומים על ידי עורך דין או נוטריון. התהליך עלול לקחת זמן רב, לפעמים מספר חודשים, אך גם עלול להגיע לכמה שנים. למרות כל אלו, מספר האנשים שכן מצליחים לקבל דרכון הוא לא מבוטל. ההטבות והיתרונות הרבים בהחזקת האזרחות הופכים את כל התהליך הזה לכדאי ומשתלם מהרבה בחינות.

זכאות לקבלת אזרחות צ'כית

ישנם חוקים רבים העוסקים בקבלת אזרחות צ'כית. זאת כיוון שממשלת צ'כיה עושה הבחנה בין מי שנולד לפני 1969 לבין מי שנולד אחרי שנה זו. מבין החוקים הרבים מה שחשוב הוא שמי שמעוניין להגיש בקשה לאזרחות מצ'כיה, חייב שיהיה לו קשר דם ישיר עם צאצא בעל אזרחות זו. זה יכול להיות אחד מהוריו ואף שניהם.

כמו כן, הוא צריך להוכיח כי לא נלקחה מהוריו האזרחות בעבר. במידה ונלקחה האזרחות, זה עלול להקשות מאוד על התהליך של קבלת האזרחות. את הוכחת הזכאות והמסמכים הרלוונטיים כגון: תעודת לידה, תעודת פטירה, תעודת נישואין, קורות חיים, מסמכי שירות צבאי ועוד, יש לשלוח בתיק בקשה מסודר לשגרירות צ'כיה. משם יעבור תיק הבקשה למשרדי ממשלת צ'כיה והטיפול בתיק, כולל אישור הבקשה, ייערך שם.

הוצאת דרכון צ'כי

כל מי שזכאי מבחינה חוקית לאזרחות צ'כית, גם זכאי לקבל דרכון צ'כי ביומטרי. הדרכונים הביו-מטרים הם עניין חדש. מדובר בדרכון מיוחד בצבע בורדו שמצורפת אליו גם טביעת האצבע של המחזיק בדרכון, מלבד התמונה וכל הפרטים. הדרכון הראשוני מונפק בצ'כיה.

יתרונות

מבין היתרונות הגדולים ניתן למנות אפשרויות תעסוקה רבות באופן חוקי, לימודים ללא שכר לימוד כלל או שכר לימוד חלקי, כניסה חופשית לכל מדינות האיחוד האירופאי והטבות מיסים שונות. כמו כן, המגורים לבעלי דרכון אירופאי הינם חוקיים כמעט בכל רחבי אירופה. הטבה מיוחדת נוספת היא כניסה כתיירים ללא הגבלה למדינות רבות בעולם, אליהן כניסה עם אזרחות ישראלית לא פשוטה. כל אלו ועוד רבים הם רק חלק מהיתרונות שבהחזקת אזרחות צ'כית ודרכון צ'כי.

חידוש פספורט צ'כי

חידוש הפספורט הצ'כי הוא פשוט למדי. כל שיש לעשות הוא לשלוח לשגרירות צ'כיה את הדרכון הישן, זה שפג תוקפו, ולצרף אליו את המסמכים הרלוונטיים המוכיחים כי מלכתחילה אתם זכאים לאזרחות צ'כית או דרכון צ'כי. כמובן שיש צורך גם במספר תמונות פספורט (בדרך כלל שתיים). מרגע ששלחתם את כל אלו הטיפול בהנפקת הדרכון נעשה כאן בשגרירות צ'כיה בישראל ואורך זמן קצר.

לחץ כאן למידע חיוני אודות צ'כיה

זקוקים לייעוץ והכוונה נוספים בכל הקשור להוצאת דרכון אירופאי? השאירו פרטים בטופס המצוי בראש העמוד ונספק לכם את המידע הדרוש בחינם!