המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות קפריסאית

אזרחות קפריסיןמתעניינים בהוצאת דרכון קפריסאי? באתר דרכון אירופאי תקבלו מידע חיוני דוגמת מי זכאי לקבל אזרחות קפריסאית, מהם השלבים הכרוכים בתהליך ומהם היתרונות של פספורט זה. הדרך להשגת דרכון אירופאי עוברת בקפריסין, שמחולקת לצד יווני וצד טורקי. אזרחות קפריסאית מעניקה את הזכות להיות אזרח קפריסאי וליהנות מהפריבילגיות השמורות לאזרחי מדינות האיחוד האירופאי.

המחזיקים דרכון קפריסאי יכולים לנוע בחופשיות בין מדינות האיחוד, לעבוד, ללמוד ולהתגורר בקפריסין ובאירופה בתנאים טובים ולזכות למעמד משופר כתיירים, עובדים זמניים או תושבים זמניים במדינות מערביות שמחוץ לאירופה.

זכאות לאזרחות קפריסאית

מוצא קפריסאי מקנה זכות לאזרחות קפריסאית וכך גם מגורים ממושכים בקפריסין ונישואין לאזרח קפריסאי. בקשה לאזרחות על בסיס מוצא מוגשת בעזרת הטפסים M71, M72 ו-M123. לבקשה זו יש לצרף מסמכי לידה שמוכיחים את המוצא, לדוגמא: תעודת לידה, תעודת זהות או תעודת תושב של אב או סב וכו'.

בקשה לאזרחות שמבוססת על מגורים ממושכים בקפריסין ניתן להגיש לאחר חמש שנות שהות בקפריסין. בקשה שמבוססת על נישואין מוגשת בעזרת טופס M125 לאחר 3 שנות נישואין והוכחת מגורים משותפים. אזרחות או פספורט קפריסאי אינם מחייבים ביטול האזרחות הישראלית, כך שניתן להחזיק באזרחות כפולה, ישראלית וקפריסאית.

הוצאת דרכון קפריסאי

פספורט קפריסאי ניתן לכל קפריסאי שרשום כאזרח ולאחר שבקשת האזרחות אושרה במלואה. אזרחים קפריסאיים חדשים וותיקים יכולים להגיש בקשה להוצאת דרכון של דרום קפריסין, ששייכת לאיחוד האירופי. זאת בעוד צפון קפריסין (שנקראת הרפובליקה הטורקית של צפון קפריסין) מסופחת לטורקיה, ויש לה דרכון נפרד שמאפשר מעבר לטורקיה בלבד.

ניתן להוציא את הדרכון בקפריסין, בסניפי משרד הפנים. שגרירות קפריסין בישראל נמצאת בתל אביב, ברחוב דיזינגוף מספר 50. בעלי אזרחות קפריסאית יכולים לפנות לשגרירות לקבלת פרטים על זכאות ונהלים וכדי למלא את הבקשה. מאז אפריל 2011, המעוניינים בדרכון מתבקשים להגיע אישית לעמדת ההנפקה על מנת שיילקחו מהם פרטים ביומטריים (תמונה, חתימה וטביעת אצבע). כמו כן, תהליך הנפקת הדרכון נמשך בין שלושה לארבעה חודשים.

יתרונות

ישנם יתרונות רבים לבעלי אזרחות קפריסאית שמחזיקים גם דרכון קפריסאי. האחד הוא שניתן לעבוד בקפריסין ובמדינות אירופה. השני הוא שאפשר לטייל בלי ויזה ואשרות כניסה. יתרון שלישי קשור ללימודים בקפריסין ובמדינות האיחוד האירופי בתנאים של בעלי אזרחות אירופאית. בנוסף, ניתן ליהנות מיתרונות רבים אחרים של מחזיקי דרכון אירופאי במדינות כמו ארה"ב, אוסטרליה, ניו זילנד, קנדה, יפן ומדינות מפותחות נוספות.

היתרונות באים לידי ביטוי בעיקר בתחומי עבודה, לימודים, הגירה, מגורים זמניים ותיירות. גם מדינות שאינן חברות באיחוד האירופי באופן מלא, כמו אנגליה ומדינות סקנדינביה, באות לקראת אזרחים קפריסאיים בכל הקשור לעבודה, לימודים ומגורים זמניים. הדבר תקף כל עוד מדובר בדרכון שהונפק על ידי הרשויות של קפריסין הדרומית. הרפובליקה הצפונית נשלטת על ידי הטורקים ואינה שייכת לאיחוד האירופי אך מאפשרת הקלות במעבר, עבודה, לימודים ומגורים בטורקיה.

חידוש פספורט קפריסאי

חידוש דרכון קפריסאי נדרש כאשר פג תוקף הדרכון או במידה ואזרח של קפריסין הצפונית מעוניין בקבלת פספורט של קפריסין הדרומית, או להיפך. בעלי אזרחות קפריסאית של החלק הדרומי שמעוניינים בחידוש נדרשים להביא את הדרכון הישן לעמדת ההנפקה. אזרחים של קפריסין הצפונית שמעוניינים בדרכון של החלק הדרומי, נדרשים להליך מסובך יותר של אישור, שדומה לקבלת אזרחות.

לחץ כאן למידע חיוני אודות קפריסין

לפרטים נוספים וללא תשלום – מלאו את הטופס מעלה!