המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות בולגרית

דרכון בולגרימי זכאי לקבל אזרחות בולגרית? כיצד מוציאים דרכון בולגרי? מהם היתרונות של דרכון אירופאי בולגרי וכיצד מחדשים אותו? תשובות לשאלות אלו ועוד תמצאו ממש כאן! מדינות אירופאיות רבות שייכות לאיחוד האירופאי. החל מחודש ינואר 2007, הצטרפה גם בולגריה אל האיחוד האירופאי. דרכון אירופאי הפך לנחשק בגלל היתרונות הרבים שהוא מביא איתו. רבים בישראל הם צאצאים לבולגרים או למחזיקי אזרחות בולגרית, לכן הם זכאים על פי חוק לקבל את האזרחות והדרכון.

כל הטיפול בהוצאת האזרחות מתבצע בבולגריה ולא בארץ. השגרירות רק מהווה מתווך בתהליך. התהליך עלול להיות ארוך ובדרך כלל לוקח החל ממספר חודשים ספורים ועד שנה ויותר. לרוב, התהליך עובר דרך תיווכם של גורמים משפטיים כמו עורכי דין ונוטריון.

זכאות לאזרחות בולגרית

על פי החוק הבולגרי כפי שהגדירה אותו ממשלת בולגריה, אזרח בולגרי הוא כל מי שלפחות אחד מהוריו, הוא אזרח בולגריה או בעל דרכון בולגרי. מי שאינו אזרח בולגריה יהיה זכאי לאזרחות בולגרית בשני מקרים: אם הוא ממוצא בולגרי, או אם אחד מהוריו הוא בעל אזרחות מבולגריה או היה אזרח בולגריה ונפטר.
המסמכים הנדרשים בתהליך בקשת האזרחות הם רבים. מבין העיקריים שבהם ניתן למנות תעודת לידה ממשרד הפנים בישראל, קורות חיים מפורטים, מסמכים המוכיחים את המוצא הבולגרי, תעודת זהות, הצהרות רפואיות במידת הצורך ועוד. כל המסמכים צריכים להיות אמינים ולרוב גם חתומים על ידי משטרה, עורך דין או נוטריון. במרבית המקרים, יש צורך שהמסמכים יהיו מתורגמים לשפה הבולגרית כיוון שכל המסמכים נשלחים למשרדים של ממשלת בולגריה.

הוצאת דרכון בולגרי

כל בעל אזרחות בולגרית, יהיה זכאי גם להוצאת דרכון בולגרי. לכן, מרגע שאושרה קבלת האזרחות עבור האדם המבקש אותה, אותו אדם גם יוכל לדרוש דרכון. הנפקת דרכון ראשונית נעשית בבולגריה. ברגע שהדרכון מונפק הוא נשלח לבעליו כאן בארץ. כמובן שאם האדם מתגורר בבולגריה ישנה אפשרות לקבלו במשרדי הפנים של בולגריה.

יתרונות

החזקה בדרכון אירופאי מכל סוג מביאה עמה יתרונות רבים. יתרונות כלכליים, תיירותיים, תעסוקתיים ועוד. החל מכניסה פשוטה ומהירה לארצות האיחוד האירופאי, דרך הטבות לימודיות כגון מלגות או מימון מלא של לימודים ועד אפשרות חוקית לעסקים, עבודה וכדומה. מכאן שדרכון בולגרי וכן, אזרחות בולגרית מביאים עמם את כל היתרונות הללו כיוון שבולגריה שייכת מבחינה חוקית ומעמדית לאיחוד האירופאי.

הליך החידוש

חידוש דרכון בולגרי הוא במסגרת תפקידיה של השגרירות הקונסולרית של בולגריה הנמצאת בארץ. כמובן שישנה גם אפשרות להוציא דרכון מחודש בבולגריה עצמה, במשרדי הפנים שלה. בדרך כלל, ההליך לוקח יותר זמן אם הוא מתבצע בשגרירות בישראל, כיוון שהוא כרוך בשליחת המסמכים לבולגריה ולאחר מכן שליחה בחזרה של הדרכון לישראל. כך שהוצאת דרכון בבולגריה היא הליך מהיר יותר.

לאחרונה, מונהגת שיטת דרכונים חדשה בה הדרכונים הרגילים מוחלפים בדרכונים ביו-מטרים (דרכונים הכוללים טביעות אצבע). לכן מומלץ לבדוק מה כרוך בהוצאת דרכון ביומטרי, בכדי שלא יהיה צורך להוציא דרכון פעם נוספת.

לחץ כאן למידע חיוני אודות בולגריה

רוצים להוציא דרכון בולגרי וצריכים עזרה? מלאו את הטופס המצוי בראשית הדף ונשתדל לסייע לכם ככל שניתן!