המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות בריטית

דרכון בריטימחפש הסברים מפורטים על הוצאת דרכון בריטי? הגעת למקום הנכון! פה תמצא פרטים מועילים כמו הזכאים לקבל אזרחות בריטית והשלבים הנדרשים בתהליך הנפקת דרכון אירופאי בריטי. בריטניה, הידועה גם בכינויה הממלכה המאוחדת, מאגדת את אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד. היא שוכנת באיים הסמוכים לצרפת ומאז ומתמיד הייתה יעד מועדף על תיירים ומבקרים. זו מהווה גם יעד נחשק לישראלים רבים המעוניינים לעבוד בחו"ל.

אחד מהדברים המבדילים את בריטניה ממדינות האיחוד האחרות הוא המטבע המקומי – הפאונד. בניגוד לשימוש ביורו במדינות האיחוד האחרות, ממשיכה בריטניה לעשות שימוש בפאונד. ערכו של הפאונד, על אף שירד דרסטית בשנים האחרונות, עדיין ממשיך להיות גבוה מהיורו. מכאן שגם עבודה באחת מאומות הממלכה המאוחדת מאפשרת רווחים גדולים יותר כאשר מתרגמים את אלה לשקלים.

אחת הדרכים הנהוגות לקבלת אישור עבודה במדינות שונות באירופה היא באמצעות אזרחות אירופאית. יהיה זה כמעט מיותר לציין את היוקרה סביב האזרחות האירופאית בכלל והבריטית בפרט. אזרחות זו מעניקה לבעליה מגוון תנאים והטבות במדינה עצמה ובמדינות האירופאיות החברות באיחוד. החוק הבריטי מגדיר באופן מדויק את הזכאים לאזרחות זו. לאחר הוצאת האזרחות ניתן ואף מומלץ להוציא גם דרכון בריטי.

זכאות לדרכון בריטי

הזכאים לדרכון זה, שהינו דרכון אירופאי לכל דבר, הם אלו שיש להם אזרחות בריטית. דרכון זה הוא כרטיס הכניסה למדינות האיחוד ולקבלת ההטבות השונות. הטבות אלו ניתנות ברחבי אירופה, במדינות האיחוד האירופאי, רק באמצעות הדרכון. במילים אחרות, בנוסף להוצאת האזרחות ובמטרה לזכות בכל האישורים, ההנחות והיתרונות הרבים יש להוציא דרכון אירופאי.

תהליך ההוצאה

הוצאת דרכון בריטי כרוכה בהגשת מסמכים שונים ובקשה רשמית לקונסוליה הבריטית. הטפסים להגשת הבקשה מופיעים באתר השגרירות הבריטית. ישנם טפסי בקשה שונים בהתאם לסטאטוס של מבקש הבקשה. כך לדוגמא אדם המבקש זאת על בסיס מגורים בבריטניה ימלא בקשה שונה מזו אותה נדרש למלא אדם שאחד מהוריו או שניהם הם אזרחים בריטים.

בנוסף לטפסים אלו תיתכן דרישה לשליחת מסמכים כגון:

* תעודות לידה למיניהן (של האם / אב / מגיש הבקשה)
* דרכון בריטי (של האם / אב)
* תעודות המעידות על אזרחות בריטית של המבקש או הוריו
* תעודות נישואין

יש לציין כי תהליך הוצאת הדרכון כרוך בתשלום עמלה המופיעה באתר השגרירות.

יתרונות

בעלי אזרחות בריטית זוכים במגוון יתרונות משמעותיים. בין יתרונות אלו, האפשרות לעבוד בבריטניה או מחוצה לה, במדינות האיחוד השונות. אשרת מעבר ושהייה ניתנת גם היא. כמו כן, ניתנות זכויות והנחות נרחבות בכל הקשור לרכישת השכלה בבריטניה או במדינות האיחוד, כמו גם אפשרות לניהול יוזמות עסקיות למיניהן וכן הלאה.

חידוש דרכון בריטי

חידוש הדרכון נעשה מול משרד הפנים בבריטניה. תהליך חידוש הדרכון קצר בהרבה מהנפקתו וכרוך במספר דברים. האחד הוא הגשת טופס בקשה רשמי. טופס זה מופיע באתר הבית של משרד הפנים הבריטי. בנוסף נדרשות תמונות פספורט חדשות של מבקש הבקשה. כדאי לדעת כי חידוש הדרכון הוא בעלות של כמה עשרות פאונדים ויכול להיות יקר יותר במקרה של בקשה מזורזת.

לחץ כאן למידע חיוני אודות אנגליה

יש לך שאלות נוספות בנושא הנפקת דרכון בריטי? אל תהסס והשאר פרטיך בטופס מעלה על מנת שנוכל לחזור אליך ולספק לך הכוונה אישית וממוקדת יותר.