המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות בלגית

דרכון בלגיהייתכן שאתה זכאי להוציא דרכון בלגי? קריאה בעמוד זה תעניק לך מידע חיוני על הליך קבלת אזרחות בלגית כמו גם על היתרונות של דרכון אירופאי בלגי והליך חידוש פספורט זה! בלגיה היא אחת מהמדינות החברות באיחוד האירופאי. מכאן שהוצאת אזרחות זו מזכה באופן אוטומטי את בעליה באזרחות אירופאית ובשורה ארוכה של פריבילגיות והטבות. הוצאת אזרחות אירופאית וכן, דרכון אירופאי הפכה פופולארית בשנים האחרונות בקרב ישראלים רבים. אלו יכולים לנצלה למטרות מגורים באירופה ו/או לצורכי עבודה ועסקים.

במילים אחרות, ישראלים רבים המעוניינים לגור או לעבוד בחו"ל, במדינות האיחוד האירופאי, בוחרים להוציא אזרחות בלגית וגם דרכון בלגי ולפתוח לעצמם חלון הזדמנויות זה. בין מדינות האיחוד האירופאי נמנות מדינות כגון גרמניה, צרפת, בריטניה, איטליה ורבות אחרות. השהייה, המעבר בין המקומות והעבודה בהן הופכים לאפשריים, קלים ונוחים באמצעות האזרחות האירופאית.

זכאות

הזכאות לתעודת אזרחות נקבעת על ידי חוק האזרחות הבלגי. בדומה לחוקי אזרחות אחרים, מגדיר החוק כי ילד הנולד להורה או שני הורים בעל אזרחות בלגית זכאי להוציאה. אין הכרח להיוולד בגבולות המדינה לשם זכאות זאת. במטרה להוציא את האזרחות יש להגיש מסמכים שונים כגון: תעודות לידה למיניהן, תמצית רישום אוכלוסין של ההורים ומסמכים נוספים. יתכן מאוד כי מסמכים אלו צריכים לעבור תרגום לאחת מהשפות הבאות: צרפתית, הולנדית או גרמנית.

סעיפים מסוימים בחוק האזרחות מגדירים הגבלות גיל שונות לזכאות לאזרחות ורצוי להכירם. ישנם משרדי עורכי דין המתמחים בנושא הוצאת האזרחות וניתן להיוועץ עימם או להשתמש בשירותיהם לכל אורך התהליך. שימוש בשירותי משרדים אלו כרוך כמובן בתשלום.

הוצאת דרכון בלגי

ניתן ואף רצוי להוציא דרכון בלגי. באמצעותו ניתן לממש את ההטבות הנרחבות של אזרחי מדינות האיחוד האירופאי.

על מנת להנפיק את הדרכון יש לפנות לשגרירות ולספק מסמכים שונים ביניהם:

* דרכון של ההורה או שני ההורים המחזיקים באזרחות
* דרכון של מבקש הבקשה
* תעודת לידה של ההורה או שני ההורים המחזיקים באזרחות
* תעודת לידה של מבקש הבקשה

לעיתים נדרשים מסמכים נוספים. לרוב נהוג לתרגם את המסמכים הללו לצרפתית או הולנדית באמצעות עורך דין שהינו נוטריון. התהליך יכול לקחת בין חודש למספר חודשים וכרוך בעלות של כמה מאות שקלים. עלות זו מתעדכנת ומופיעה באתר השגרירות הבלגית.

יתרונות קבלת אזרחות בלגית

באופן המזכיר את ההטבות הניתנות לבעלי אזרחויות אירופאיות אחרות במדינות האיחוד, גם כאן הן נרחבות. הטבות אלו באות לידי ביטוי בתחומים שונים. בתחום העבודה למשל ניתנים בקלות אישורי עבודה, אישור לניהול עסקים ברחבי האיחוד האירופאי ועוד.

תחום נוסף בו ניכרות הטבות רבות הוא תחום הלימודים. שורת הנחות ויתרונות ניתנים לבעלי אזרחות זו המעוניינים לרכוש את השכלתם במוסדות לימוד בבלגיה או במדינות אחרות באיחוד האירופאי. כל אלו בתוספת אשרת שהייה ומעבר במדינות אלו הופכות את היתרונות הטמונים באזרחות הבלגית למשמעותיים ביותר.

חידוש פספורט בלגי

מאחר ותוקפו של דרכון בלגי עומד על חמש שנים בלבד, יש להאריכו ולחדשו בתום תקופה זו. לשם כך דרושים טופס בקשה לחידוש דרכון, הדרכון הישן ותמונות פספורט. ניתן למצוא פרטים והנחיות נוספות באתר השגרירות.

לחץ כאן למידע חיוני אודות בלגיה

להכוונה וייעוץ חינמיים בנושא הוצאת דרכון בלגי, כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את הפרטים בטופס הנ"ל!