המדריך המקצועי והמלא בנושא
אזרחות אירופאית
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי ממיטב עורכי הדין המתמחים בהוצאת דרכון אירופאי:
לקבלת הצעות וייעוץ מקצועי


checkמאשר/ת קבלת הטבות, פרסומים ומבצעים במגוון תחומים בהתאם לתקנון האתר

אזרחות אוסטרית

דרכון אוסטרימעוניין בהוצאת דרכון אוסטרי? לפניך כל המידע הדרוש כמו תנאים לזכאות, חידוש דרכון אירופאי אוסטרי והזכויות הניתנות מתוקף אזרחות אוסטרית! אוסטריה הצטרפה לאיחוד האירופאי בשנת 1995. מאז הפכה לעוד אחת מאותן מדינות מהן ניתן לנסות ולקבל את הזכאות לדרכון אירופאי. החזקת דרכון אוסטרי הפכה לדבר נחשק בשנים האחרונות. זאת בגלל מגוון ההטבות והיתרונות הקיימים בהחזקת דרכון זר בכלל ובהחזקת דרכון אירופאי בפרט.

ממשלת אוסטריה מציבה מספר תנאים מחמירים, המגדירים מי רשאי לקבל אזרחות אוסטרית מהמדינה, ומי לא. התהליך לעיתים עלול להיות ארוך (בין חצי שנה לשנתיים) מול השגרירות הנמצאת בבירה וינה ושום דבר לא מבטיח את קבלת האזרחות והדרכון האוסטרים בסופו. אך בכל זאת אחוזי ההצלחה של אלו שאכן ניסו יחסית גבוהים, לכן כדאי ולנסות להתחיל בתהליך.

זכאות

אוסטריה אינה מעניקה אזרחות על פי מקום הלידה של אדם אלא על פי קרבת דם. כלומר אם הוריו של צאצא נולדו באוסטריה, אז הוא זכאי לקבל אזרחות אוסטרית ודרכון אוסטרי גם כן. חשוב לציין שכלל זה תקף אך ורק אם הצאצא נולד אחרי שנת 1983, כלומר רק אז הוא זכאי לאזרחות. אם נולד לפני לא יהיה זכאי לאזרחות במדינה.

כמו כן אדם שאיבד את אזרחותו מסיבות שונות, דוגמת שירות קבע בצבא מדינה זרה, לא יוכל לשוב ולקבל אזרחות שוב. במקרה של נישואין עם בן זוג שברשותו אזרחות אוסטרית, עליו להיות בעל אזרחות לפחות 10 שנים בכדי שגם בן זוגו החדש יוכל לקבל אזרחות.

קבלת דרכון אוסטרי

התהליך כרוך בלגשת לשגרירות אוסטריה בישראל, למלא טפסים ולהגיש מסמכים המוכיחים כי אתה צאצא לאדם שהוא אזרח אוסטריה. מבין המסמכים הנדרשים ניתן למנות הוכחה לאזרחות האוסטרית של ההורים או הורי ההורים, תעודות המעידות על איזושהי קרבת דם לבעל האזרחות (כגון תעודות לידה או נישואין), אישור על קבלת אזרחות ישראלית, קורות חיים ואישור על שירות צבאי במקרה הצורך.

זכויות

ההחזקה בדרכון אוסטרי ובאזרחות אוסטרית מעניקה יתרונות רבים, למעשה את כל היתרונות שניתנים לכל מדינה המשתייכת לאיחוד האירופאי. הכוונה בהטבות בלימודים – מלגות, לימודים במימון מלא והאפשרות ללמוד בכל אוניברסיטה או מכללה ברחבי אירופה. כמו כן נותן הדרכון אישור חוקי לעבודה מכל סוג שהיא ומאפשר לנהל עסקים ונדל"ן באוסטריה ומחוצה לה. במקרים מסוימים אף ניתנות הטבות כספיות, הטבות מיסים, פיצויים ועוד זכויות סוציאליות לבעלי אזרחות אוסטרית. כמובן הכניסה לאירופה בעזרת הדרכון היא פשוטה ונוחה יותר.

תהליך חידוש

תהליך חידוש דרכונים זרים הוא בדרך כלל תהליך אחיד ותואם בין רוב השגרירויות. כך גם במקרה של שגרירות אוסטריה. במידה ופג תוקפו של דרכון אוסטרי ישן, יש לשלוח לשגרירות אוסטריה שבישראל את הדרכון הישן שפג תוקפו, מסמכים המאשרים את הזכאות החוקית לקבלת אזרחות אוסטרית ושתי תמונות פספורט מעודכנות. הדרכון החדש מונפק כאן בארץ כאשר זאת, בניגוד להנפקת דרכון חדש לראשונה, שכן במקרה זה ההנפקה מתבצעת באוסטריה.

לחץ כאן למידע חיוני אודות אוסטריה

חושבים שאתם זכאים לקבל אזרחות אוסטרית ומעוניינים להוציא דרכון אוסטרי? מלאו את הטופס מעלה וקבלו ייעוץ והכוונה חינמיים בנושא!